Prekybos centruose miltų ir cukraus pakuotės neatitinka faktinio kiekio

Lietuvos metrologijos inspekcijos pareigūnų prekybos centruose iš vidutiniškai pusės tikrintų miltų ir apie 2 proc. tikrintų cukraus pakuočių faktinis produkto kiekis viršijo leistinus neigiamus nuokrypius.

55-iuose prekybos centruose ir parduotuvėse patikrinus per 3 tūkstančius miltų pakuočių, iš jų 47,2 proc. faktinis produkto kiekis viršijo leistinus neigiamus nuokrypius. Vidutiniškai 2 kilogramų pakuotėse trūko apie 56 gramų miltų, o leistinas neigiamas nuokrypis yra 30 gramų. Didžiausias rastas trūkumas – 90 gramų. Daugiausia tokių faktinio produkto kiekio neatitikimų nustatyta šių gamintojų (fasuotojų): UAB Ustukių malūno – 52 proc., AB „Kauno grūdai“ – 34 proc., AB Čedasų malūno – 30 proc., AB „Malsena“ – 26 proc. tikrintų pakuočių.

Patikrintos ne tik Lietuvos gamintojų, bet ir importuotų miltų pakuotės: latviškų ir suomiškų miltų pakuotės atitiko norminių dokumentų reikalavimus, o iš Estijos importuotųjų miltų (platintojai UAB „VVR Baltic“ ir UAB „Rimi Lietuva“) nustatytas kiekio trūkumas.

Miltų pakuotės tikrintos ir praėjusiais metais: iš patikrintų apie 5 tūkstančių pakuočių 63,9 proc. neatitiko minėtų reikalavimų. Didžiausi kiekio trūkumai buvo Lenkijos gamintojo miltų pakuotėse, kurias importavo UAB „Palink“. Šiais metais lenkiškų miltų prekyboje nebuvo.

Cukraus pakuočių patikrinimas atliktas prieš prasidedant vaisių ir uogų derliaus sezonui. Iš viso patikrinta per 3 tūkst. pakuočių 47-iuose prekybos centruose, parduotuvėse ir pas gamintojus. Palyginti su miltų pakuočių patikrinimo rezultatais, neatitinkančių faktinio produkto kiekio cukraus pakuočių rasta daug mažiau – apie 2 proc. Vidutiniškai vienoje pakuotėje trūko apie 20 gramų cukraus, o leistinas nuokrypis – 15 gramų. Didžiausias rastas trūkumas – 27 gramai. Daugiausia neatitikimų nustatyta šių gamintojų (fasuotojų): UAB „Ravita“ – 9 proc., V. Gedmino įmonės „Nomera“ – 14 proc. tikrintų pakuočių. Praėjusiais metais cukraus faktinio kiekio neatitikimų buvo nustatyta gerokai daugiau – 30 proc.

Įmonių gamintojų (fasuotojų) atsakingiems asmenims skirtos administracinės nuobaudos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.