Metrologai tikrino fasuotų miltų ir cukraus kiekį

Lietuvos metrologijos inspekcijos inspektoriai kovo–birželio mėnesiais respublikos prekybos centruose tikrino fasuotus miltus ir cukrų. Remiantis atlikto patikrinimo išvadomis, vidutiniškai pusės tikrintų miltų ir apie 2 proc. tikrintų cukraus pakuočių faktinis produkto kiekis viršijo leistinus neigiamus nuokrypius.

Buvo tikrintas faktinis miltų ir cukraus kiekis, kuris turi atitikti vardinį produkto kiekį, nurodytą ant pakuotės, įvertinus leistiną neigiamą nuokrypį, kuris nustatytas atitinkamuose norminiuose dokumentuose.

55-iuose prekybos centruose ir parduotuvėse patikrinus per 3 tūkstančius miltų pakuočių, iš jų 47,2 proc. faktinis produkto kiekis viršijo leistinus neigiamus nuokrypius. Vidutiniškai 2 kg pakuotėse trūko apie 56 g miltų, o leistinas neigiamas nuokrypis yra 30 gramų. Didžiausias rastas trūkumas – 90 gramų. Daugiausia tokių faktinio produkto kiekio neatitikimų nustatyta šių gamintojų (fasuotojų): UAB Ustukių malūno – 52 proc., AB „Kauno grūdai“ – 34 proc., AB Čedasų malūno – 30 proc., AB „Malsena“ – 26 proc. tikrintų pakuočių.

Patikrintos ne tik Lietuvos gamintojų, bet ir importuotų miltų pakuotės: latviškų ir suomiškų miltų pakuotės atitiko norminių dokumentų reikalavimus, o iš Estijos importuotųjų miltų (platintojai UAB „VVR Baltic“ ir UAB „Rimi Lietuva“) nustatytas kiekio trūkumas.

Miltų pakuotės tikrintos ir praėjusiais metais: iš patikrintų apie 5 tūkstančių pakuočių 63,9 proc. neatitiko minėtų reikalavimų. Didžiausi kiekio trūkumai buvo Lenkijos gamintojo miltų pakuotėse, kurias importavo UAB „Palink“. Šiais metais lenkiškų miltų prekyboje nebuvo.

Cukraus pakuočių patikrinimas atliktas prieš prasidedant vaisių ir uogų derliaus sezonui. Iš viso patikrinta per 3 tūkst. pakuočių 47-iuose prekybos centruose, parduotuvėse ir pas gamintojus. Palyginti su miltų pakuočių patikrinimo rezultatais, neatitinkančių faktinio produkto kiekio cukraus pakuočių rasta žymiai mažiau – apie 2 proc. Vidutiniškai vienoje pakuotėje trūko apie 20 g cukraus, o leistinas nuokrypis – 15 gramų. Didžiausias rastas trūkumas – 27 gramai. Daugiausia neatitikimų nustatyta šių gamintojų (fasuotojų): UAB ,,Ravita“ – 9 proc., V. Gedmino įmonė „Nomera“ – 14 proc. tikrintų pakuočių.

Praėjusiais metais cukraus faktinio kiekio neatitikimų buvo nustatyta žymiai daugiau – 30 proc.

Įmonių gamintojų (fasuotojų) atsakingiems asmenims skirtos administracinės nuobaudos.

Lietuvos metrologijos inspekcija, kaip teisinės metrologinės priežiūros institucija, vykdo visų gaminamų ir importuojamų fasuotų prekių kiekio kontrolę, kad būtų apgintas vartotojas nuo neteisingų matavimų padarinių ir užtikrintos vienodos sąlygos gamintojams konkuruoti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.