Daugelis įmonių, mokyklų ir įstaigų pagrindiniuose Nigerijos miestuose uždarytos – šalyje jau antrą dieną vyksta visuotinis streikas. Gatvės ištuštėjo, Abudžoje, Lagose ir Kane kursuoja vos keletas taksi ir kitų transporto priemonių, praneša BBC.
Tačiau, naftos eksportas, kuris sudaro 90 proc. šalies biudžeto, kol kas dar nesutrikdytas, o norint uždaryti terminalą prireiktų trijų dienų, praneša korespondentai.
Pagrindinės priežastys, paskatinusios profsąjungas inicijuoti streiką – tai degalų kainų augimas ir dviejų pagrindinių naftos perdirbimo įmonių pardavimas.
Šis streikas – tai pirmas rimtas išbandymas naujajam šalies prezidentui Umaru Jaradujai (Umaru Yar’Adua).
Profsąjungų aktyvistai užblokavo kai kuriuos kelius Nigerijos stambiausiame mieste Lagose, čia budi policininkai.
Ketvirtadienį vyriausybės atstovai ketina susitikti su Nigerijos profsąjunga NLC deryboms.
Ir nors naftos eksportas nenutrūko, degalų šalies degalinėse pastebimai trūksta.
Sostinėje Abudžoje išsirikiavo ilgos automobilistų eilės prie degalinių, kai kur žmonės lūkuriuoja per naktį.
Vyriausybė antradienio vakarą pasiūlė nuolaidų, tačiau profsąjungų federacija pareiškė, jog jų „per mažai, per vėlai”.
Nigerijos profsąjungos tvirtina, kad streikas yra neribotas, tačiau ankstesnės protesto akcijos paprastai būdavo nutraukiamos po kelių dienų.
Profsąjungos piktinasi tomis priemonėmis, kurios buvo priimtos paskutinėmis ankstesniojo prezidento Oluseguno Obasanjo (Olusegun Obasanjo) vadovavimo dienomis.
Degalų kaina buvo padidinta nuo 65 nairų (51 JAV dolerio centas) už litrą iki 75 nairų. Vyriausybė dabar siūlo sumažinti kainą iki 70 narių (55 JAV dolerio centai).
Transporto paslaugų kaina, iškart po to, kai pabrango degalai, kai kuriuose rajonuose išaugo dvigubai.
Vyriausybė taip pat pasiūlė 15 proc. padidinti atlyginimus valstybės tarnautojams – toks buvo dar vienas profsąjungų reikalavimas.
Nigerija yra stambiausia naftos gamintoja Afrikoje, tačiau turinti importuoti didžiąją dalį benzino dėl prastos perdirbimo įmonių būklės.