Kupiškyje vyks tarptautinis kultūrų festivalis „Lingaudala“

Birželio 29 – liepos 1 d. Kupiškyje vyks tradicinis tarptautinis kultūrų festivalis „Lingaudala. Kupos kelias”.
Praėjusioji „Lingaudala” buvo nukreipta į kultūrinio turizmo plėtrą, šiemetinė – į autentiškos kultūros įvairovę, susišaukia su šiuo metu Europai aktualiomis idėjomis, sumanymais ir tradicijomis. Pavyzdžiui, su paveldosaugos tema „Kultūrų keliai”. Upė kaip tik ir yra tas simbolinis kelias, kuriuo keliaudami galime daug sužinoti apie savo regiono, šalies kultūros paveldą.
Festivalis prasidės Baltijos jūros valstybių medžio drožėjų ir akmentašių plenero „Žmogus ir vanduo”( vyks birželio 19-29 d.) uždarymu ir plenero metu sukurtų skulptūrų pristatymu miesto bendruomenei Kupos slėnio parke. Kaip ir kiekvienais metais, sekmadienį Lauryno Stuokos- Gucevičiaus aikštėje šurmuliuos tautodailininkų ir amatininkų mugė. Šįkart ji turėtų būti gyva amatais (naginių siuvimas, puodų lipdymas, sodų pynimas, suomiškų kanklių gamyba, pynimas iš vytelių ir kt).
Bus ir Eucharistijos šventinimas Kupiškio bažnyčioje, kuriame dalyvaus užsienio šalių ir Lietuvos etnografinių regionų atstovai. Kaskart per „Lingaudalą” miestas pasipuošia menininko Henriko Orakausko metalo plastikos kūriniais. Šiais metais ant Kupos kranto prie Kultūros centro bus atidengta skulptūra „Kupos ir Lėvens santaka”.
Tarp gausybės festivalio renginių į pirmąją savo fotografijų personalinę parodą „Visada yra dabar. Izraelis. Lietuva” pakvies kupiškėnas, spaudos fotografas Valdas Kopūstas, kurioje dalyvaus pasaulinio garso fotografas iš Izraelio Carmen Skutelsky, fotografavęs Lietuvą. Dailininkai Egidijus ir Jolita Bičkai pristatys savo tapybos darbų parodą.
Šiemet festivalio renginiuose dalyvaus Kupiškio bendradarbiavimo partnerių iš Lenkijos Zgiežo miesto ir Zgiežo gminos, Suvalkų, Slovakijos Kežmaroko, Latvijos Rėzeknės, Ukrainos Manevičių, o taip pat kitų šalių – Suomijos, Baltarusijos, Rusijos, o taip pat Marijampolės, Rokiškio, Kėdainių, Vilniaus kolektyvai.
Renginiuose dalyvaus įdomūs ir saviti muzikantai ir dainininkai. Pirmą kartą atvyks baltarusių viduramžių muzikos ansamblis „Stary Olsa”, atliekantis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų muziką, baroko muzikos ansamblis iš Marijampolės „Reversio”, instrumentinė grupė iš Suomijos „Rimpsaus”.”Lingaudalos” naujokai bus ir grupėje „Afro- bend” muzikuojantys išeiviai iš Afrikos šalių.
Visas tris dienas kupiškėnai ir miesto svečiai galės iki vidurnakčio linksmintis vakaronėse, koncertuose. Sekmadienį – baigiamasis koncertas prie Pyragių ežero. Ir, žinoma, fejerverkai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.