Tilžės turgavietės gali nebelikti

Tilžės turgavietės prekybininkai pasirengę maištui – jiems mokestį už prekybos plotų nuomą ketinama padidinti dvigubai.

Iki šiol už prekybinį plotą prekybininkams tekdavo mokėti apie 150 litų per mėnesį. Nuo liepos 1 d. kaina kils iki 300 litų.

Turgavietės prekybininkai pasipiktinę. Jie mano, kad kaina turėtų būti didinama pamažu.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius teigė, kad jau žada pasitraukti apie 30 procentų prekybininkų. Manoma, kad ateityje nuomos kainos dar kils.

Senojo turgaus administracija rinkliavas prekybininkams bus priversta didinti tuomet, kai jas padidins Tilžės turgavietės sklypo savininkai.

Teritorija šiuo metu priklauso sunkiuoju autotransportu prekiaujančiai bendrovei „Sergorus“. Ji sklypą iš bendrovės „Klaipėdos autotransportas“ įsigijo kovą. Tuomet ji perėmė dešimčiai metų su Senojo turgaus administracija pasirašytą nuomos sutartį. Ji baigsis kitų metų kovą.

Iki šiol bendrovė nuomos kainos nedidino.

Tačiau nuo liepos 1 d. savivaldybės įmonei Senasis turgus teritorijos nuomą ketinama didinti trigubai – nuo 30 tūkst. iki 90 tūkst. litų per mėnesį.

Senojo turgaus direktorė Ramutė Kubilienė teigė, kad nuomos kaina dar yra derybų klausimas.

Ji negalėjo pasakyti, ar bendrovė, pasibaigus nuomos sutarčiai, ją pratęs.

Bendrovės „Sergorus“ komercijos direktorius Arvydas Ruikys neslėpė, kad bendrovė norėtų pati administruoti turgaus veiklą.

„Jeigu savivaldybės įmonei nuomos kainos taps neįkandamos, mes patys užsiimsim turgaus veikla. Tada nuomos kainos prekybininkams bus mažesnės“,- teigė jis.

A.Ruikys aiškino, kad teritorijos nuomą norima didinti atsižvelgiant į nekilnojamojo turto kainas. Įmonė turi grąžinti iš banko imtą paskolą. Bendrovė jau dabar administruoja dalį Tilžės turgavietės.

Privatūs turgūs yra ir kituose didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune. A.Ruikys mano, kad privačiame turguje kokybės lygis būtų aukštesnis.

Valstybei būtų sumokama mažiau mokesčių. Dabar juos moka ir Senasis turgus, ir bendrovė „Sergorus“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.