Riebios žuvys saugo nuo nudegimų

Dažnai lašišas, upėtakius, skumbres ar silkes valgantys žmonės mažiau yra veikiami odai kenkiančių saulės spindulių.

Mančesterio universiteto mokslininkai nustatė, kad riebiosios omega-3 rūgštys, kurių gausu šiose žuvyse, apsaugo nuo saulės nudegimų. Be kitų komponentų, žmogaus oda turi polinesočiųjų omega-6 (augaliniai riebalai) ir omega-3 (žuvų taukai) riebalų rūgščių. Kad ji geriau atliktų savo funkcijas, būtina palaikyti tų rūgščių pusiausvyrą. Kai kurie mokslininkai mano, kad mūsų oda tapo labiau pažeidžiama saulės spindulių ne tik dėl nykstančio ozono sluoksnio, oro užterštumo, bet ir dėl mitybos pokyčių. Žmonės suvartoja daugiau augalinio aliejaus ir kur kas mažiau – jūrinės kilmės riebalų.

Kaip apsisaugoti nuo žalingo saulės spindulių poveikio naudojantis šalia esančia augalija, pataria garsi žolininkė, farmakognostė, provizorė, ekologinio vaistažolių ūkio šeimininkė Jadvyga Balvočiūtė.

* Saulėtuoju sezonu nepatariama vartoti jonažolių. Netinka augalai, kurie dirgina, pavyzdžiui, aštrios mėtos. Tinkamiausi – gleivingi, švelnūs augalai. Prieš dedant jų kompresus būtina prieš tai išbandyti ant nedidelio odos plotelio. Jei paraus – nenaudoti.

* Pabuvus saulėje galima pasidaryti kompresus iš beržų lapų. Tinka dėti pačius lapus arba jų ištrauką.

* Sutrinti į košelę agurklės lapą. Iš pradžių reikia ant veido užtepti šiek tiek aliejaus, pavyzdžiui, alyvuogių, o paskui – košelę.

* Ant veido galima uždėti sudžiovintų ar ką tik nuskintų dedešvų, medetkų žiedų.

* Padeda gysločių ar alyvų lapai.

* Šiek tiek atšaldo bergenijų lapai – kai įšyla, juos reikia pakeisti.

Jei Joninių naktį nesurasite paparčio žiedo, neliūdėkite. Anot liaudies medicinos žinovų, ir kitos jo dalys turi stebuklingų savybių.

* Padeda užmigti. Tam į pagalvę įdėkite čiobrelių, paparčių ir mėtų lapų.

* Mažina sąnarių, nugaros, galvos skausmus. Lovą po paklode išklokite paparčių lapais.

* Šalina kojų nuovargį. Į batus įsidėkite ką tik nuskintų lapų.

* Iš kelminių paparčių gaminamas vaistas nuo kirminų.

* Paparčių šaknys malšina skausmą, padeda užgydyti žaizdas.

* Švieži, džiovinti arba į miltelius sutrinti lapai turi dezinfekuojamąjį poveikį, tinka gydyti ilgai negyjančias žaizdas, opas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , .

One Response to Riebios žuvys saugo nuo nudegimų

  1. Silvivi

    Man pačiai teko pastebėti, kad omega 3 tikrai apsaugo odą nuo nudegimų saulėje. Turėtume kuo daugiau vartoti jūrinės kilmės produktų. Ypač atsiradus tokiems akivaizdiems, neigiamiems mitybos pokyčiams. Tie patys žuvų taukai yra labai naudingi organizmui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.