Apklausa dėl naujų savivaldybių steigimo patyrė nesėkmę

Keliose šalies vietose surengta gyventojų apklausa dėl naujų savivaldybių steigimo patyrė nesėkmę.

Pasak dienraščio „Lietuvos rytas“, sekmadienį apklausa neįvyko nė vienoje iš vienuolikos Šiaulių rajono seniūnijų, kur buvo klausiama nuomonės dėl Kuršėnų savivaldybės įkūrimo. Niekur nesusirinko 25 procentai balsuotojų.

Šiaulių kaimiškojoje seniūnijoje pasiektas apklausos dalyvių aktyvumo antirekordas – nuomonę pareiškė tik 2,16 proc. balso teisę turinčių gyventojų.

Sekmadienį savo nuomonę dėl būsimos Kybartų savivaldybės galėjo pareikšti dalis Vilkaviškio rajono gyventojų. Gyventojų apklausa buvo surengta Kybartuose, Pajevonio, Virbalio ir Vištyčio seniūnijose.

Tačiau iš 11,3 tūkstančio šių seniūnijų balsuotojų savo nuomonę tepareiškė mažiau nei 2 tūkstančiai. Iš jų maždaug 1500 norėtų, kad būtų Kybartų savivaldybė.

Kad apklausa būtų laikoma įvykusia, reikėjo, jog savo valią pareikštų 2,8 tūkstančio gyventojų.

Kybartų rajonas jau egzistavo iki 1959 metų, vėliau buvo prijungtas prie Vilkaviškio.

Neįvyko ir Alytaus rajono Butrimonių bei Prienų rajono Jiezno bei Stakliškių seniūnijų gyventojų apklausa dėl naujos Jiezno savivaldybės steigimo. Visose trijose seniūnijose tą dieną savo nuomonės atėjo pareikšti tiktai 1692 gyventojai iš 7609, kurie yra įtraukti į rinkėjų sąrašus.

Šiuo metu Lietuvoje yra 60 savivaldybių.

Vidaus reikalų ministerijos užsakymu neseniai buvo parengta „Optimalaus šalies savivaldybių pertvarkymo“ galimybių studija rodo, kad šalyje gali atsirasti dar dvylika naujų savivaldybių.

Administracinio perdalijimo idėjos likimas spręsis šią savaitę numatytame Vyriausybės, Seimo ir Vidaus reikalų ministerijos atstovų susitikime.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.