Jūra žmogų nešė į Latviją

Ties Šventąja gelbėtojų nepastebėto skęstančio poilsiautojo istorija galėjo baigtis asmenine tragedija arba tarptautiniu konfliktu.

Kol gelbėtojai aiškinosi tarpusavio santykius, vandens srovė žmogų nuplukdė iki Latvijos.

Palangos ir Šventosios gelbėtojai skilo į priešiškas stovyklas.

Jų konfliktą išprovokavo incidentas, kai jūroje ties Šventąja apvirtus vandens motociklui 34 metų mažeikiškio poilsiautojo srovė vos nenunešė į Latviją.

Palangiškiai stebisi, kaip jų kolegos iš Šventosios nepastebėjo vandenyje plūduriavusio žmogaus, o pastarieji tikina padarę viską, ką galėjo.

Palangos gelbėjimo stotį policijos pranešimas apie apvirtusį motociklą pasiekė šeštadienį 18 val. 21 min.

„Su žiūronais nelaimę pastebėjo moteris. Ji matė, kaip žmogus vandenyje mojuoja rankomis šaukdamasis pagalbos. Moteris nedelsdama paskambino policijai“, – pasakojo Palangos vandens motociklų sporto klubo prezidentas ir kurorto gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

„Susisiekėme su šventojiškiais. Jie pasakė, kad du gelbėtojai išplaukė motorine valtimi į įvykio vietą ir mūsų pagalba nėra reikalinga“, – aiškino J.Pirožnikas.

Po to palangiškiai kelis kartus skambino į Šventąją norėdami įsitikinti, ar išties viskas gerai, tačiau niekas nekėlė ragelio.

18 val. 47 min. J.Pirožnikas sėdo ant vandens motociklo ir nuskubėjo į Šventąją. „Telefonu susisiekiau su Būtingės terminalo budėtoju. Pareigūnas paaiškino, kur plūduriuoja žmogus. Man priplaukus, prie jo jau buvo atskubėjęs žvejys. Vandens motociklininką teko padėti įkelti į valtį. Laimei, jis vilkėjo specialų kostiumą ir liemenę – viskas baigėsi gerai“, – dėstė gelbėtojas iš Palangos.

Jo teigimu, problemų su pasieniečiais tik per plauką išvengta. Jūros nuneštą motociklininką nuo Latvijos sienos skyrė vos 100 metrų.

J.Pirožnikas tikino negalįs suprasti, kodėl šventojiškiai gelbėtojai nepastebėjo vandenyje plūduriavusio nelaimėlio: „Kai priplaukiau prie jų, jie tempė motociklą, kuris buvo nuvirtęs, į krantą. Sakė, kad nematė to žmogaus“.

Į jūrą tąsyk plaukęs šventojiškis gelbėtojas Albertas Šikšnius pabrėžė, kad poilsiautojo buvo ieškoma apie pusę valandos dideliu spinduliu, tačiau veltui. „Padarėme viską, kas buvo įmanoma“, – tikino A.Šikšnius.

Gelbėtojas atviravo, jog su kurorte budinčiais kolegomis – Palangos vandens motociklų sporto klubo darbuotojais – santykiai yra įtempti. „Nori mus išgrūsti lauk, todėl ir ieško visokių priekabių. Manau, kad gal net specialiai viskas buvo suorganizuota“, – svarstė A.Šikšnius.

Palangos vandens motociklų sporto klubo prezidentas negailėjo šventojiškiams kritikos ne tik dėl budrumo stokos. „Plaukė žmogaus traukti patys nevilkėdami gelbėjimosi liemenių“, – piktinosi kurorto gelbėtojų vadas.

A.Šikšnius tikino, kad liemenės buvo valtyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.