Teismui perduota byla dėl didelės vertės turto pasisavinimo

Praėjusią savaitę Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Darius Raulušaitis perdavė Vilniaus apygardos teismui baudžiamąją bylą dėl UAB „Ogmios astra prekyba“ priklausančio didelės vertės turto pasisavinimo, didelės vertės turto sukčiavimo, dokumento suklastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, kurioje kaltinimai pareikšti UAB ,,Ogmios astra prekyba“ vadovybei ir UAB ,,Ogmios astra prekyba“ kaip juridiniam asmeniui.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2002-2004 metais kaltinamieji G. S. ir A. P. bendrininkaudami Vilniaus mieste pasisavino UAB „Ogmios astra prekyba“ priklausantį didelės vertės turtą – beveik 1 mln. litų. Bendrovės vadovai iš piliečio A. K. įsigijo suklastotus dokumentus – PVM sąskaitų-faktūrų blankus su įrašytais melagingais duomenimis apie A. K. valdomų ir jokios realios ūkinės-komercinės veiklos nevykdančių įmonių tariamai UAB „Ogmios astra prekyba“ parduotas paslaugas ir prekes. Bendrovės vadovai šiuos dokumentus perduodavo įmonės finansininkams ir nurodydavo pagal juos apmokėti A. K. valdomoms įmonėms už neva parduotas paslaugas ir prekes. Po to, kai pinigai iš UAB „Ogmios astra prekyba“ bankinių sąskaitų būdavo pervedami į A. K. valdomų fiktyvių įmonių sąskaitas, A. K. suorganizuodavo, kad jie būtų bankomatuose nuimti grynais ir sau pasilikęs iš anksto aptartą sumą, apie 15 proc. nuo visos PVM sąskaitoje-faktūroje įrašytos sumos, likusius grynaisiais perduodavo G. S. arba A. P.

Be to, UAB „Ogmios astra prekyba“ vadovai gautus suklastotus dokumentus apie tariamai bendrovės pirktas prekes ar paslaugas neteisėtai naudojo mažindami įmonės biudžetui mokėtino PVM ir pelno mokesčio sumas. Tose pačiose PVM sąskaitose-faktūrose melagingai nurodytos sumos kaip tariamai sumokėtos už UAB „Ogmios astra prekyba“ pirktas prekes ar paslaugas neteisėtai būdavo įtraukiamos į įmonės sąnaudas ir tokiu būdu buvo mažinamas įmonės pelnas bei pelno mokestis. Šios kaltinamųjų veikos kvalifikuotos kaip didelės vertės turto sukčiavimai.

Kaltinamieji iš dalies prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir dalinai atlygino valstybei padarytą žalą. ,,Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą įstatymas numato laisvės atėmimą iki dešimties metų, už sukčiavimą iki aštuonerių, tačiau jei asmuo pripažįsta savo kaltę, gailisi, atlygina padarytą žalą, teismas kaltinamajam gali skirti ir švelnesnę, su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę“, – Baudžiamajame kodekse numatytas bausmes aiškino prokuroras D. Raulušaitis.

Kaltinamiesiems G. S ir A. P. skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, laikinai apribota jų nuosavybės teisė į dalį turto. UAB „Ogmios astra prekyba“ kardomosios priemonės nepaskirtos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.