„Panathinaikos” finalo serijoje išsiveržė į priekį

Graikijos pirmenybių trečiosiose finalo rungtynėse Atėnų „Panathinaikos” klubas namuose, tik po pratęsimo, rezultatu 86:85 (28:20, 12:22, 20:21, 18:15, 8:7) įveikė Pirėjo „Olympiacos” krepšininkus ir serijoje iki 3 pergalių pirmauja 2:1.

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir nei vienai, nei kitai komandai nepavyko įgyti solidaus pranašumo – 17:17, tačiau pirmąjį kėlinuką sėkmingiau užbaigė „Panathinaikos” klubas – 28:20. Vis dėlto įspūdingai antrajame kėlinuke žaidė Arvydas Macijauskas, kurio dėka Pirėjo klubas ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą savo naudai – 41:38. Iki didžiosios pertraukos lietuvis per 10 minučių pelnė 10 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje. Po dviejų kėlinukų – 42:40 „Olympiacos” naudai.

Antroje rungtynių pusėje taip pat vyko atkakli ir permaininga kova. „Panathinaikos” ekipai buvo pavykę susigrąžinti pranašumą (49:45), bet trečiąjį taip pat sėkmingiau užbaigė svečiai, kurie po jo pirmavo 63:60.

Ketvirtajame kėlinuke komandos rungtyniavo itin apylygiai. Iš pradžių „Olympiacos” padidino savo pranašumą iki 5 taškų (69:64), bet viso likusio ketvirčio metu dažniausiai klubus skyrė vos keli taškai. Pačioje rungtynių pabaigoje „Panathinaikos” įgijo 4 taškų pranašumą (77:73). Tiesa, čia pat tritaškį pataikę Alexas Ackeris ir Pirėjo krepšininkai sušvelnino deficitą iki minimumo (76:77). Netrukus A.Ackeris perėmė kamuolį, bet čia pat jį „apvogė” Dimitrios Diamantidis, o Sani Bečirovičius realizavo tik vieną baudos metimą. Iki ketvirčio pabaigos likus 9 sekundėms Sconnie Pennas dviem baudos metimais išlygino rezultatą – 78:78 ir santykių aiškinimąsi nukėlė į pratęsimą.

Jį sėkmingiau pradėjo „Olympiacos”, pelnę 2 taškus – 80:78. Čia pat dviem baudų metimais atsakė šeimininkai ir rezultatas vėl tapo lygus – 80:80. Penkias asmenines pražangas surinko Sani Bečirovičius, Yannis Bourousis ir Andrija Zizičius. Lemiamu metu abi komandos dažniausiai taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Likus minutei iki pabaigos svečiai pirmavo 84:81, tačiau sudėtingą tritaškį pataikė Michaelas Batiste – 84:84. Tik vieną iš dviejų baudų pataikė Scoonie Pennas, padidindamas savo komandos pranašumą tik 1 tašku – 85:84. D.Diamantidis, atkovojęs kamuolį po netaiklaus Kosto Tsartsario metimo, dvitaškiu persvėrė rezultatą – 86:85. Paskutinei atakai „Olympiacos” turėjo 4 sekundes, tačiau S.Penno metimas nepasiekė tikslo ir „Panathinaikos” šventė pergalę.

„Panathinaikos” ekipai Ramūnas Šiškauskas per 35 minutes pelnė 9 taškus 1/4 tritaškiai. 6/9 baudos, atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas, padarė 2 klaidas, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir prasižengė 3 kartus.

Pralaimėjusiems nepakako sėkmingo A.Macijausko žaidimo. Gynėjas per 32 minutes surinko 14 taškų (3/5 tritaškiai, 1/5 dvitaškiai, 3/6 baudos), išprovokavo 6 varžovų pražangas, prasižengė 1 kartą, atkovojo 2 kamuolius, padarė 1 klaidą, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 1 kamuolį.

„Panathinaikos”: M.Batiste – 22 (11 atk. kam.), K.Tsartsaris – 15 (3 atk. kam.), D.Diamantidis – 10 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos), R.Šiškauskas – 9, S.Bečirovičius – 8.

„Olympiacos”: S.Pennas – 19 (4 rez. perd., 5 klaidos), G.Bourousis – 15 (7 atk. kam.), A.Macijauskas – 14, P.Vasilopoulos – 11 (6 atk. kam.), A.Žižičius – 8.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .