Pasitraukiantis saugumo šefas rūpinasi pavaldinių sveikata

Kitą savaitę turėtų būti paskirtas naujas Valstybės saugumo departamento vadovas ir pagaliau baigtas beveik 9 mėnesius trunkantis tarnybinis tyrimas dėl įtarimų aukšto rango saugumo pareigūnui Vilmantui Bieliauskui. Šis užvakar gavo raštišką Arvydo Pociaus nurodymą nedelsiant pasitikrinti sveikatą.

Šią savaitę baigsis 10 dienų terminas, per kurį Prezidentūra turi išnagrinėti Valstybės saugumo departamento (VSD) įstatymo pataisas, priimtas Seimo birželio 5-ąją. Jomis, be kita ko, numatoma įtvirtinti VSD generalinio direktoriaus 5 metų kadenciją. Lig šiol šio aukšto pareigūno tarnybos trukmė nebuvo ribojama.

Terminas baigiasi

Praėjusią savaitę parlamentui pritarus Povilo Malakausko kandidatūrai į VSD vadovo postą prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad dekretą dėl jo skyrimo pasirašys, kai įsigalios minėtos įstatymo pataisos.

Pasak prezidento patarėjos Aušros Rauličkytės, tikėtina, kad šalies vadovo pasirašytas įstatymas „Valstybės žiniose“ bus paskelbtas kitą savaitę. Tuomet P.Malakauskas bus paskirtas VSD vadovu, jei V.Adamkus nevetuos minėto įstatymo.

VSD laikinai tebevadovaujantis Arvydas Pocius vis dar kariauja su „kurmiu“ ir valstybės paslapties išdaviku apšauktu bei nuo tarnybos pernai spalio pabaigoje nušalintu Kontržvalgybos valdybos viršininko pavaduotoju Vilmantu Bieliausku. Tarnybinis tyrimas dėl jam mestų įtarimų iki šiol nebaigtas, nors vyksta jau 8 mėnesius.

Gegužės pabaigoje įsigaliojus VSD statuto pakeitimams nušalinimo nuo pareigų terminas apribotas iki 3 mėnesių. Jei šis terminas jau viršytas, VSD privalo per 15 darbo dienų pareigūną arba atleisti, arba grąžinti į tarnybą. Tad birželio 18 dieną V.Bieliausko likimas pagaliau turėtų paaiškėti.

Sulaukė atsakymo

Dar balandžio pradžioje departamento Personalo skyriaus viršininkas V.Bieliauskui nurodė pasitikrinti sveikatą Centrinėje medicinos ekspertų komisijoje (CMEK). Nušalintam pareigūnui šis nurodymas sukėlė įtarimų. Balandžio 25 dieną jis raštu kreipėsi į VSD prašydamas paaiškinti, dėl kokių priežasčių yra siunčiamas į komisiją, nes sveikatą tikrinosi prieš pustrečių metų, o paprastai pareigūnai, jei nesuserga ar nesusižaloja, į CMEK siunčiami maždaug kas 5 metus.

Užvakar, praėjus pusantro mėnesio, V.Bieliauskas gavo A.Pociaus atsakymą, pasirašytą birželio 7 dieną (jau kai Seimas patvirtino P.Malakausko kandidatūrą). Rašte nepaaiškinta, kodėl nušalintam nuo pareigų saugumo pareigūnui reikia tikrintis sveikatą, ir teigiama, kad nurodymas vykti į komisiją yra privalomas ir jį būtina vykdyti nedelsiant.

V.Bieliauskas LŽ sakė nurodymą įvykdysiantis, nors taip ir nesuprantąs, kodėl staiga departamento vadovybei parūpo jo sveikata: „Jei būčiau sirgęs kelis mėnesius, galima būtų įtarti, kad sveikata tikrai sušlubavo. Aš per šiuos 8 mėnesius sirgau 10 dienų pačioje šios istorijos pradžioje, lapkritį. Tąsyk medikai konstatavo, kad padidėjęs spaudimas. Manau, kad kiekvienam 40 metų operatyviniam darbuotojui galima ką nors panašaus nustatyti. Daugiau nesirgau. Kodėl jie sugalvojo tikrinti sveikatą, neįsivaizduoju. Nesuprantu, kaip susijusi mano sveikata ir tarnybinis tyrimas? Tyrimo nebaigė, o siunčia sveikatos tikrintis.“

Bandymas apsidrausti?

VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas LŽ vakar aiškino, kad VSD statute nenumatyta, kas kiek laiko turi būti tikrinama pareigūnų sveikata. Tai daroma nurodžius vadovybei. Paklaustas, kodėl susidomėta V.Bieliausko sveikata, V.Makauskas sakė: „Maža ką – žmogus po streso. Geriau, kad pasitikrintų. Kad vėliau nebūtų kokių nors interpretacijų, kad viskas būtų aišku.“

V.Bieliauskas vakar rinko komisijai reikalingas pažymas ir sakė šiandien užsiregistruosiąs CMEK.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.