Prieš teismą stos Klaipėdos vicemerė

Prieš teismą stos Klaipėdos mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė – valdininkei pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybai baigus ikiteisminį tyrimą, J.Simonavičiūtės ir dar trijų fizinių asmenų (bendrovių direktorių ir likvidatoriaus) bei vieno juridinio asmens baudžiamoji byla perduota Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Pasak STT pranešimo, įtariamieji, ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, Klaipėdos miesto savivaldybei galėjo padaryti ne mažesnę kaip 11,9 milijonų litų turtinę žalą.

Uostamiesčio vicemerė J.Simonavičiūtė neseniai žiniasklaidai teigė tapusi politinių oponentų taikiniu.

STT ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto savivaldybei priklausiusių likviduojamos bendrovės „Klaipėdos dekoratyviniai želdiniai“ akcijų pardavimo pradėjo beveik prieš dvejus metus.

J.Simonavičiūtė tuo metu ėjo savivaldybės administracijos direktorės pareigas.

„Buvau persekiojama neva dėl to, kad nebūtų padaryta žalos valstybei. Tačiau tie, kurie pardavimo sandorį laiko nusikalstamu, jo nesustabdė. Vadinasi, jiems tai naudinga“, – spaudos konferencijoje yra sakiusi J.Simonavičiūtė.

1997 metais įkurta įmonė „Klaipėdos dekoratyviniai želdiniai“ už 5 mln. litų buvo parduota bendrovei „Eurovesta“. Bendrovės „Geležies laužas“ pasiūlymas nupirkti akcijas už 17 mln. litų buvo atmestas.

Pasak J.Simonavičiūtės, akcijos už keliskart mažesnę kainą parduotos bendrovei „Eurovesta“, pagal įstatymą turėjusiai pirmumo teisę jas įsigyti.

Klaipėdos miesto tarybos narys konservatorius Naglis Puteikis įsitikinęs, kad toks sandoris buvęs naudingas tuometinei administracijos direktorei ir jos aplinkos žmonėms.

„Jeigu jau atėjote pasakyti tiesą, tai pasakykite ir pavardes, kas su kuo susiję, kokias sumas gavo jūsų partija. Prisidirbote, tai eikite į skalbyklą“, – yra sakęs N.Puteikis.

Jo manymu, savivaldybė būtų gavusi keliasdešimt milijonų litų, jei bendrovės valdoma žemė būtų parduota aukcione.

J.Simonavičiūtė teigė esanti pasirengusi savo nekaltumą įrodyti teisme, nes kelio atgal nėra.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.