Kinijos olimpinių žaidynių komitetas tiria pranešimą apie vaikų išnaudojimą

Pekino olimpinių žaidynių organizatoriai pirmadienį pažadėjo kovoti su bet kokiu vaikų išnaudojimu, gaminant žaidynėms skirtas prekes.
Apie tai jie pareiškė po to, kai Londone pasirodė „Playfair Alliance“ pranešimas, esą viename Pietų Kinijos fabrike, gaminančiame raštinės reikmenis su kitais metais įvyksiančių Olimpinių žaidynių atributika, dirba vos 12 metų sulaukę vaikai.

Pekino olimpinių žaidynių organizacinio komiteto vicepirmininkas Jiangas Xiaoyu (Dziangas Siaoju) teigė tokius klausimus vertinantis rimtai ir sieksiantis „apsaugoti olimpinio judėjimo ir Pekino olimpinių žaidynių reputaciją“.

„Šiuo metu organizacinis komitetas tikrina šį pranešimą ir jeigu jis iš tikrųjų pasitvirtins, imsis tai rimtai spręsti“, – žurnalistams Honkonge teigė Jiangas.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) teigė nesantis tiesiogiai atsakingas už prekių su olimpine atributika gamybą, bet pridūrė, kad yra „socialiai atsakingas olimpinio judėjimo lyderis“.

„Mums rūpi, kad tiekimas iš šalies būtų etiškas, – pranešime spaudai sakė TOK atstovė spaudai Giselle Davies (Žizel Deivis). – TOK tiesiogiai nekontroliuoja su žaidynėmis susijusios produkcijos gamybos, bet jis tai daro naudodamasis savo įtaka ir kurdamas standartus bei politiką, kurie yra svarbi šio proceso dalis“.

„The Playfair Alliance“, kuriam Didžiojoje Britanijoje atstovauja Prekybos profsąjungų kongresas ir organizacija „Labour Behind the Label“, darbo sąlygas ištyrė keturiuose Pietų Kinijos fabrikuose, gaminančiuose olimpinius krepšius, galvos apdangalus, kanceliarines prekes ir kitus daiktus.

Tyrėjai nustatė, kad kai kurie darbininkai gauna tik pusę oficialaus minimalaus darbo užmokesčio ir yra priversti dirbti iki 15 valandų per dieną ir septynias dienas per savaitę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.