Ž.Savickas Palangoje buvo stipriausias

Palangoje varžėsi stipriausi Lietuvos vyrai

Šeštadienį centriniame kurorto stadione vyko Lietuvos galiūnų čempionato antrasis etapas. Jame tvirtas lyderio pozicijas užėmė stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas. Iš šešių rungčių sportininkui nepavyko nugalėti tik vienoje.

Pasitempė petį

Į Palangą atvyko dešimt stipriausių Lietuvos galiūnų.

Pirmiausia sportininkai jėgas išbandė 25 kilogramų akmens metimo į tolį rungtyje.

Šioje rungtyje nugalėjo Ž.Savickas. Jis akmenį numetė 7,54 metro. Antras liko Antanas Abrutis iš Mažeikių. Jo geriausias rezultatas – 7,51 metro. Trečiąją vietą užėmė Vilius Petrauskas iš Panevėžio – 7,29 metro.

Galiūnai varžėsi Apolono ašies kėlime. Jos svoris – 135 kilogramai.

Šioje rungtyje vėl triumfavo Ž.Savickas. Jis Apolono ašį per 75 sekundes iškėlė 7 kartus. Antras buvo Saulius Brusokas iš Marijampolės, ašį iškėlęs 6 kartus. Trečias liko Darius Šukys. Jo rezultatas – 3 kartai.

Ši rungtis galiūnams buvo ypač sunki. Alvidas Brazdžius iš Biržų dalyvauti joje atsisakė. Rungties metu petį pasitempė ir A.Abrutis.

Trečioji rungtis – 135 kilogramų lagaminų nešimas. Juos nešdami sportininkai turėjo įveikti 30 metrų distanciją.

Greičiausiai – per 11,8 sekundės distanciją įveikė Ž.Savickas. Antras liko V.Petrauskas – 14,01 sek. Trečioji vieta atiteko A.Abručiui, kurio laikas – 14,06 sek.

Iki rekordo – 4 sekundės

Ketvirtoji rungtis – padangos vertimas. Sportininkai ją turėjo nuversti 10 kartų.

Greičiausias šioje rungtyje buvo Ž.Savickas. Jo laikas 35,58 sekundės. Antras liko V.Petrauskas. Jis rungtį įveikė per 35,81 sek. Trečioji vieta atiteko Nerijui Liobikui iš Panevėžio. Jis padangą 10 kartų nuvertė per 38,26 sekundės.

Sportininkai rungėsi ir nešdami nąščius, kurie sveria 360 kilogramų. Su jais sportininkai turėjo įveikti 35 metrus.

Pirmasis distanciją įveikė A.Abrutis. Jis tai padarė per 18,77 sekundės. Šį kartą antras liko Ž.Savickas. Jo laikas buvo 19,49 sek. Trečias šioje rungtyje buvo V.Petrauskas. Jis distanciją įveikė per 19,53 sek.

Daug jėgų sportininkai atidavė akmenų kėlimo rungtyje. Pastarųjų buvo penki. Visi akmenys skirtingo svorio. Lengviausius reikėjo sukelti į aukščiausiai esančias nišas, sunkiausius – žemesnes.

Ne visiems galiūnams pavyko sukelti visus akmenis. Kai kurie iš jų sukėlė po du, tris ar keturis.

Geriausiai šioje rungtyje pasirodė Ž.Savickas. Jis visus penkis akmenis sukėlė per 24,91 sekundės. Iki šios rungties pasaulio rekordo jam trūko vos 4 sekundžių.

Antrąją vietą iškovojo V.Petrauskas. Jis penkis akmenis sukėlė per 30,52 sek., trečias liko S.Brusokas, kuris keturis akmenis sukėlė per 16,37 sek.

Bendroje Lietuvos galiūnų čempionato antrojo etapo įskaitoje nugalėjo stipriausias pasaulio žmogus Ž.Savickas. Antras liko V.Petrauskas. Juos skyrė 16 taškų.

Trečią vietą iškovojo A.Abrutis. Šiame čempionato etape jis nepa-rodė visos savo jėgos. Sportininkas rungtyse dalyvavo po traumos. Jis taip pat ruošiasi galiūnų varžyboms Lenkijoje.

Antrosios ir trečiosios vietų laimėtojus skyrė vos trys taškai.

Dalyvauja 15 galiūnų

Lietuvos galiūnų čempionatas prasidėjo gegužės mėnesį. Pirmasis jo etapas vyko Šiauliuose. Jame dalyvavo 13 sportininkų.

Pirmąją vietą užėmė Vidas Blekaitis iš Birštono. Į Palangą jis neatvyko, nes dalyvavo kitose varžybose. Antras šiame etape liko S.Brusokas, trečias – V.Petrauskas.

Ž.Savickas Šiauliuose vykusiose varžybose nedalyvavo.

Lietuvos galiūnų čempionatas vyks keturiais etapais. Trečiasis vyks liepos 6 dieną Birštone, ketvirtasis – rugpjūčio 11-ąją Jonavoje.

Lietuvos galiūnų čempionatą vainikuos finalinės varžybos, kurios vyks rugsėjo 15 dieną Kaune. Jose susikaus devyni geriausi šalies galiūnai.

Lietuvos galiūnų čempionate dalyvauja 15 galiūnų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .