Lietuvos drabužių gamintojai verslo partnerių ieškojo Norvegijoje

Š.m. birželio 6 d. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) kartu su Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA) bei LR Ambasados Norvegijos Karalystėje patarėju p. Regimantu Jablonsku organizavo Lietuvos drabužių gamintojų verslo misiją į Norvegiją (Oslą).

„2006 m. duomenimis Lietuvos tekstilės ir drabužių eksportas į Norvegiją sudarė beveik 118 mln. Lt., o importas- 44 mln. Lt. Šie rodikliai, lyginant su 2005 m., ženkliai išaugo – atitinkamai 40 proc. ir 56 proc. 2006 m. eksportas net beveik tris kartus viršijo tekstilės ir drabužių importą. Todėl akivaizdus bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Norvegijos tekstilės ir aprangos srityje suaktyvėjimas, kurį, tikimės, dar labiau sustiprins pirmą kartą organizuota Lietuvos drabužių gamintojų verslo misija į Norvegiją, o užmegzti nauji ryšiai turės ekonominės naudos tiek Lietuvai, tiek Norvegijai,“ – sakė LEPA Tarptautinės prekybos plėtros departamento projektų vadovė Jurgita Butkevičienė.

Lietuvai atstovavo keturios drabužių gamybos įmonės: UAB „Autada“, IĮ „Lotos ir kompanija“, UAB „Nevėžis“, UAB „Omniteksas“.

Norvegija laikoma sėkmingai klestinčios valstybės pavyzdžiu, kurioje gerai suderinta rinkos ekonomika ir Vyriausybės kišimosi į ją politika. Nors Norvegija nėra Europos Sąjungos narė, tačiau Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, buvo supaprastintos jos prekybos sąlygos su Norvegija, Europos ekonominės erdvės (EEE) sutartimi buvo įkurtas laisvos prekybos režimas, t.y. panaikinti muitai pramoninėms prekėms, turinčioms EEE sutarties šalių dalyvių kilmę. Norvegijos rinką nusakantys teigiami veiksniai: aukštesnė perkamoji galia, išvystyta bankinė sistema ir paslaugų verslui infrastruktūra, puikus anglų kalbos žinojimas, geografinis bei kultūrinis artumas. Šiuo metu pastebimas ryškus paklausos lietuviškiems tekstilės ir aprangos gaminiams Norvegijoje augimas, o tuo pačiu didėja teigiamas požiūris į šiuos gaminius.

Kiekvienai dalyvavusiai Lietuvos įmonei buvo surengti individualūs susitikimai su Norvegijos verslininkais, atsižvelgiant į jų interesus Norvegijoje. Daugelis Norvegijos firmų dar nedirba Lietuvoje ir turi tikslų pradėti savo veiklą mūsų šalyje. Lietuvos įmonės pristatė gatavus gaminius, išsiskiriančius ypatingu dizainu ar technologija, taip pat galimybes gaminti pagal užsakovo pasiūlytą dizainą. Lietuvos drabužių sektoriaus pranašumas, lyginant su greitai besivystančiomis Azijos rinkomis, – lanksti gamyba, sudėtingi gaminiai, aukšta kokybė ir trumpas pagaminimo laikas.

„Didžiausią paklausą Norvegijoje turėjo trikotažiniai lietuviški gaminiai, sudėtingesni siūti moteriški drabužiai ir darbo drabužiai. Buvo malonu girdėti, kad Lietuvos įmonės turėjo naujus naudingus susitikimus su Norvegijos kompanijomis, kurie pasirodė perspektyvūs dėl tolimesnio bendradarbiavimo galimybių,“ – sakė Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos projektų vadovė Raminta Krulikauskienė.

Norvegijos kompanijos buvo pakviestos atvykti į š.m. rugsėjo 12-14 d. Vilniuje vyksiančią tarptautinę specializuotą tekstilės, drabužių, žaliavų ir technologijų parodą „Baltijos tekstilė ir oda“ bei plačiau susipažinti su Lietuvoje gaminama produkcija ir teikiamomis paslaugomis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.