ES valstybės narės pritarė maksimalių tarptinklinio ryšio kainų ribų nustatymui

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės pritarė planams nustatyti maksimalias tarptinklinio ryšio Europoje kainų ribas, pranešė ES atstovai.

Reglamentas turėtų įsigalioti iki birželio pabaigos.

Kaip žinoma, gegužės 23 d. Europos Parlamentas (EP) pritarė planams nustatyti maksimalias tarptinklinio ryšio Europoje kainų ribas. Dėl to ši paslauga turėtų atpigti net 75 proc.

Po Parlamento ir ES Tarybos derybų sutarta pirmaisiais reglamento galiojimo metais nustatyti 49 euro centų už minutę (be PVM) ribą mobiliojo ryšio skambučiams iš kitos ES šalies negu ta, kurioje registruotas telefonas. Antraisiais metais ši riba bus 46, trečiaisiais – 43 euro centai. Europinį tarifą pasirinkusiems vartotojams pirmaisiais metais užsienyje gaunami skambučiai daugiausia kainuos 24 euro centus už minutę (be PVM), antraisiais – 22, o trečiaisiais – 19 euro centų. Trumpųjų žinučių įkainiai kol kas nebus reguliuojami.

Taip pat sutarta nustatyti didžiausią 30 euro centų už minutę kainą, kurią ES šalies mobiliojo ryšio operatorius gali taikyti užsienio operatoriams už jų klientų aptarnavimą. Antraisiais reglamento galiojimo metais šis įkainis sumažės iki 28, trečiaisiais – iki 26 euro centų už minutę.

Įkainių riba ryšio operatoriams turėtų įsigalioti netrukus po to, o vartotojams – dar po mėnesio (t. y. liepą). Per du mėnesius nuo to laiko vartotojai galės pasirinkti europinį arba kokį nors kitą tarifą, o ryšio operatoriai turės dar vieną mėnesį techninių sprendimų įgyvendinimui.

Abonentams, nepareiškusiems savo pageidavimų dėl norimo mokėjimo plano, europinis tarifas įsigalios automatiškai po dviejų mėnesių (t. y. rugsėjį). Mobiliojo ryšio operatoriai turės asmeniškai informuoti savo klientus apie europinį tarifą bei galimybę pasirinkti kitus tarptinklinio ryšio tarifus. Kertantys sieną vartotojai gaus žinutę su informacija apie pokalbių įkainius.

Šis reglamentas – laikina priemonė. Po trejų metų Europos Komisija turės įvertinti padėtį ir nuspręsti, ar jo neturėtų pakeisti bendrosios ES vidaus rinkos taisyklės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.