Po vasaros į „barakus“ grįžę studentai gali nebegauti vietų

Nuo šių metų keičiasi gyvenimo bendrabučiuose tvarka. Studentai, vasarą išvykstantys iš Klaipėdos ir gyvenimo bendrabutyje sutartis nutraukę anksčiau laiko, nebeužsitikrina gyvenamosios vietos naujiems mokslo metams.

Šie studentai kartu su įstojusiais pirmakursiais varžysis dėl vietos gyventi „barake“. Pagal senąją tvarką, skirstant bendrabučių kambarius naujiems mokslo metams, pirmenybė buvo teikiama vyresnių kursų studentams, o nuo šiol tokios privilegijos jie nebeturės.

Anot Klaipėdos universiteto (KU) studijų prorektoriaus, profesoriaus Vaidučio Laurėno, studentai, nutraukę sutartis anksčiau laiko, patys savo noru nieko neverčiami atsisako vietos bendrabutyje. O prašydami juos priimti atgal naujais mokslo metais, rugsėjį jie, kaip ir kiekvienas naujais įstojęs studentas, turi būti svarstomi ir rikiuojami į bendrą eilę. Profesoriaus teigimu, tokių atvejų per visus tris universiteto bendrabučius yra nedaug.

Tačiau kyla klausimas ką daryti su studentais, kurie tokį prašymą parašė nežinodami naujos tvarkos? KU studentų sąjungos (KUSS) prezidentė Goda Zobėlaitė pasakojo, jog toks universiteto administracijos tvarkos pakeitimas yra suprantamas ir teisiškai teisingas, tačiau reikia atsižvelgti ir į žmogiškąją pusę.

„Nesvarbu, ar sutartį nutraukė vienas, du ar dešimt studentų, vistiek jie tai darė nežinodami apie pakitusią tvarką“, – teigė KUSS prezidentė.

Mergina mano, jog tvarką keisti reikia ne mokslo metų gale, kai dauguma studentų, baigę egzaminų sesiją, jau išvykę namo, o naujų mokslo metų pradžioje, kad visi studijuojantys jaunuoliai sužinotų apie įvykusius pakeitimus ir tada spręstų, kaip jiems elgtis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.