„Ekrano“ darbuotojai skolas atgaus, teigia bankroto administratorius

Daugiau nei prieš metus bankrutavusio Panevėžio „Ekrano“ darbuotojai skolas atgaus, kai birželio pabaigoje įmonės turtas per varžytines bus parduotas už 300 mln. litų, sako „Ekrano“ bankroto administratorius Gintaras Gelčys.

Anot jo, „Ekranu“ domisi net keletas pirkėjų, tarp jų ir žinomos Europos bendrovės, tačiau jų pavadinimų neatskleidžia. Jeigu nepavyktų iš karto parduoti viso bendrovės turto, tuomet kreditorių komitetas svarstys galimybę jį pardavinėti dalimis. Net ir tokiu atveju su darbuotojais esą bus visiškai atsiskaityta.

Tuo tarpu „Ekrano“ profsąjunga kreipėsi į Seimą prašydama pakeisti bankroto įstatymą. Buvusieji įmonės darbuotojai baiminasi, jog jiems pinigų nepakaks, jei nepavyks sėkmingai parduoti bendrovės turto iš varžytinių. Pardavus įkeistą turtą pirmiausia bus atsiskaitoma su bankais, kuriems įmonės įranga ir kitas turtas yra įkeistas už paskolas, o tik po to – su darbuotojais.

LRT žinių laidos „Panorama“ teigimu, iš garantinio fondo darbuotojams išmokėjus per 11 mln. litų, likę 9 milijonai bus grąžinti tik pardavus visą įmonės turtą. „Norėtume, kad leistų atsiskaitinėti ne pardavus visą turtą ir surinkus visus milijonus, reikalingus skoloms išmokėti, o kad būtų atsiskaitoma su tais darbuotojais, kuriems skolos siekia, pavyzdžiui, iki 1-2 tūkst. litų, nepaisant to, kokį turtą būtų galima parduoti“, – sakė laidai „Ekrano“ laisvųjų profesinių sąjungų pirmininkė Liucija Mikulėnienė.

Tokių darbuotojų, su kuriais būtų atsiskaitoma leidus parduoti neįkeistą įmonės turtą, pasak L. Mikulėnienės, yra pusantro tūkstančio.

Pradinė numatyto likviduoti „Ekrano“ turto kaina – 300 mln. litų. Tokią sumą, kuri nustatyta atsižvelgiant į bendrovės 299 mln. litų skolas, patvirtino „Ekrano“ kreditorių komitetas. Neįvykus varžytinėms kaina bus mažinama.

Tik 1,5 proc. viso „Ekrano“ turto yra neįkeista. Komerciniai bankai yra pareiškę 178,9 mln. litų vertės kreditorinių reikalavimų. SEB Vilniaus bankui skola siekia 73 mln. litų, bendrovės darbuotojams – 9,3 mln. litų, „Sodrai“ ir Valstybinei mokesčių inspekcijai – 26,7 mln. litų, trečios eilės kreditoriams – 84 mln. litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.