Bin Ladenas gyvas ir atsiuntė laišką, teigia talibų lyderis

Nukauto Talibano vado brolis teigė, kad „al Qaeda“ lyderis Osama bin Ladenas tebėra gyvas ir sveikas, ir kad gegužę žuvus jo broliui, gavo iš jo užuojautos laišką.
„Jis yra gyvas, aktyvus ir sveikas“, – apie O.bin Ladeną sakė talibų karo vadas Haji Mansouras Dadullah (Hadžis Mansuras Dadula).

„Kankinio mirtimi mirus mano broliui mulai Dadullah, jis atsiuntė man užuojautos laišką“, – sakė jis televizijai „Al Jazeera“. Kada darytas šis interviu, neaišku.

Mulą Dadullah nukovė JAV vadovaujamos pajėgos. Jo žūtis buvo laikoma stipriausiu smūgiu Talibanui nuo tada, kai šis judėjimas, suteikęs prieglobstį O.bin Ladneui ir „al Qaeda“ kovotojams, 2001 metais buvo nuverstas nuo valdžios.

O.bin Ladenas „mane mokė sekti savo brolio pėdomis ir paragino visus musulmonus daryti tą patį, nes jis buvo mudžahidas“, – sakė H.M.Dadullah, kurį „al Jazeera“ apibūdino kaip talibų karinį lyderį.

H.M.Dadullah televizijai sakė, kad Saudo Arabijoje gimęs O.bin Ladenas saugumo sumetimais vengia rodytis žiniasklaidoje.

„Tai tėra karinė taktika. Jis vengia rodytis, nes jei pasirodytų žiniasklaidoje ar susitiktų su žmonėmis, jam gali iškilti pavojus“, – pažymėjo jis.

„Paraginau jį su niekuo nesusitikinėti, slapstytis toliau ir siuntinėti nurodymus, kad „al Qaeda“ liktų aktyvi Afganistane ir visame pasaulyje“, – sakė jis per interviu, kuris buvo įrašytas atvirame lauke Afganistane.

JAV saugumo pareigūnai tvirtina, kad labiausiai pasaulyje ieškomas asmuo ir jo pavaduotojas Aymanas al-Zawahri (Aimanas Zavahris) slapstosi kalnuotame regione palei sieną tarp Afganistano ir Pakistano.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.