Jei kaimietis iš kaimyno pavagia vištą, teismas teisia tik jį, o žmoną ir penkis mažamečius vaikus palieka ramybėje.
Jei girtas sadistas nužudo močiutę, o anūkę išprievartauja, teisėjai taip pat skelbia nuosprendį tik nusikaltėliui, o ne jo artimiesiems.
Tačiau valdininkai gali bausti ir nė vienos nuodėmės nepadariusį žmogų. Jų nuomone, puolęs yra tas, kurio gimdytojai pridarė klaidų.
Todėl savivaldybės grietinėlės nejaudina mamos, kuriai neleidžiama deklaruoti mažylės dukters gyvenamosios vietos, ašaros.
Vienintelis argumentas – jaunos mamos gimdytoja mėgo išgerti ir bute su sutuoktiniu keldavo triukšmą.
Tačiau kodėl už tėvų klaidas ir kaltes turi atsakyti jų vaikai? Nejaugi miesto valdžia neturėtų džiaugtis, kad devyniolikmetė neišmetė ką tik gimusios savo dukters į konteinerį, o visomis išgalėmis stengiasi, kad jai nieko netrūktų.
Galbūt valdininkams 95 litai yra tik galimybė vieną kartą maisto produktais papildyti šaldytuvą.
Tačiau „nedeklaruoto” kūdikio mamai tokio dydžio socialinė išmoka prilygsta kone aukso puodui.
Gyvuliams būdingas užsispyrimas, kurį demonstruoja klerkai, iš jaunos mamos atima ir tokias pajamas.
Ar vakar, pasirodžius publikacijai „Klaipėdoje”, pas jaunąją mamą Limiją ir jos dukrelę apsilankiusi galinga savivaldybės komisija moters paklausė, kuo ji vakar maitino savo dukrą? Valdininkams svarbiausia buvo užfiksuoti, kad savivaldybės buto nuomininkai jį nugyveno.
Kone kasdien mindama instancijų slenkstį mergina negali išeiti į darbą. Sykiu su kiekviena prarasta diena, ji praranda ir uždarbį, todėl dažnai tenka iš giminaičių prašyti šlakelio pieno pamaitinti dukrelę.
Valdininkų elgesį reglamentuojančiose Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklėse išdėstyti aštuoni pagrindiniai principai, kaip elgtis darbe. Tarp jų – pagarba žmogui, nesavanaudiškumas, padorumas, nešališkumas, atsakomybė.
Galbūt interesantai ir valdininkai bendrauja ne ta pačia kalba. Todėl klerkams ir atrodo, kad aprėkti ir išvaryti žmogų iš kabineto reiškia pagarbą ar padorumą.
Džiugu, kad ne visi klaipėdiečiai turi akmeninę širdį. Nepavydėtina jaunos mamos situacija sukrėtė „Klaipėdos” skaitytojus.
„Nors pati esu našlė, auginu tris mažamečius vaikučius, bet turiu darbą ir galiu juos išmaitinti. Norėčiau suteikti pagalbą šiai jaunai šeimai”, – rašė viena klaipėdietė.
Pagalbą siūlosi suteikti savivaldybė. Tačiau įdomu, ar kuris nors savivaldybės tarnautojas su kūdikiu sugebėtų išgyventi bendrabutyje turėdamas tik 95 litus per mėnesį, kai vien tik už koridoriaus apšvietimą būtų priverstas atiduoti nemažą dalį pajamų?