Lietuvos žaliųjų judėjimo (LŽJ) organizacija nepritaria siūlymams už negrąžinamą miesto žemę kompensuoti valstybiniais miškais.
Pasak LŽJ pirmininko Rimanto Braziulio, dėl tokių Miškų įstatymo pakeitimų nukentėtų miestų ir pajūrio miškai. Už negrąžinamą miesto žemę kompensuoti valstybiniais miškais yra pasiūliusi Žemės ūkio ministerija. Siūlymą leisti keisti miško paskirtį apželdinant plotą kitoje vietoje Seimui yra pateikęs parlamento Aplinkos apsaugos komitetas.
LŽJ kreipimesi į Seimą ir prezidentą sakoma, kad tokie nepamatuoti pakeitimai, priimami baigiantis žemės reformai, pažeistų piliečių lygiateisiškumo principą, nes nemažai žmonių pasirinko kitus kompensavimo už negrąžinamą miesto žemę būdus. Be to, visiems pretendentams miesto miškų nepakaktų.
„Tai neišspręstų kompensavimo už miestuose turėtą žemę problemos, tuo pasinaudotų tik saujelė korumpuotų valdininkų ir politikų”, – teigiama pranešime. Taip pat tvirtinama, kad numatomi įstatymų pakeitimai grubiai pažeistų visuomenės interesus, nes paskatintų dar spartesnį miestų želdynų naikinimą ir užstatymą.
„Numatomų pakeitimų esmė ir tikslas – privatizuoti dalį valstybinių miškų miestuose ir pajūryje, paverčiant juos statybų aikštelėmis. Kyla pagrįstas klausimas, kam reikalingas privačiam asmeniui miškas mieste? Gal miestų miškai bus atiduoti milijonieriams – filantropams, kurie juos gražiai tvarkys ir organizuos miestiečių poilsį?”, – klausia LŽJ”.
Lietuvos žalieji taip pat nesutinka su siūloma įstatymo pataisa, kuri numato, kad asmenys, pageidaujantys paversti miško žemę kitomis naudmenomis, privalo padengti miško įveisimo kitoje vietoje išlaidas. Jie priekaištauja, jog tada viskas vyktų tokiu principu: „Mišką kerti Vilniuje, o atkuri Žagarėje”.