Dauguma apklaustųjų mano, kad žmones į valdžią gena materialiniai motyvai

Beveik pusė šalies gyventojų (49 proc.) mano, kad Lietuvoje yra garbingų politikų. 43 proc. yra visiškai nusivylę šios „profesijos” atstovais ir mano, kad garbingų politikų iš viso nėra. Be to, absoliuti dauguma apklaustųjų mano, kad žmones į valdžią gena materialiniai motyvai, paaiškėjo „Spinter tyrimų” atliktoje apklausoje.
Daugiausia moralių politikų, respondentų vertinimu, yra Konservatorių ir Socialdemokratų partijose (atitinkamai 12 ir 10 proc., lentelė 2). Po 7 proc. apklaustųjų daugiausia moralių politikų mato Darbo partijoje ir Naujojoje sąjungoje, 5 proc. – „valstiečių” gretose. Dar mažesnis procentas Lietuvos gyventojų moralių politikų įžvelgia tarp „liberalių” partijų atstovų – tiek liberalcentristai, tiek liberaldemokratai surinko mažiau nei 5 proc. „balsų”.
Galima drąsiai teigti, kad apskritai rinkėjai nėra pačios geriausios nuomonės apie valdžios siekiančius piliečius – absoliuti dauguma apklaustųjų mano, kad žmones į valdžią gena egoistiški motyvai – ginti savo verslo interesų (30 proc. lentelė 3), pasipelnyti ginant įvairių grupuočių interesus (28 proc.), didelė alga (20 proc.), visuomeninis statusas (12 proc.). Tik mažiau nei 5 proc. apklaustųjų nurodė galimai kilnesnius besibalotiruojančiųjų tikslus – priimti visuomenei naudingus įstatymus (3 proc.), ginti socialiai pažeidžiamų grupių interesus (2 proc.).
Šalies gyventojų nuomone, tautos išrinktiesiems sumažėtų įvairių pagundų, jei jų nedangstytų neliečiamybės skydas (29 proc. lentelė 4), skaidresnį ir sąžiningesnį Seimo narių darbą, gyventojų nuomone, taip pat garantuotų išankstinis kruopštus visų kandidatų patikrinimas (26 proc.), rinkimų sistemos pakeitimas (17 proc.).

„Spinter tyrimai”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.