„Žalgiris” dalyvavimą Intertoto taurėje baigė nesėkme

Šį sezoną iki ketvirtojo Intertoto taurės etapo nužengęs Vilniaus „Žalgiris” savo žygį Europoje užbaigė triuškinamu pralaimėjimu Rumunijoje, kur rezultatu 1-5 nusileido Klužo „Ecomax” ekipai ir pasitraukė iš turnyro.

Dabar „Ecomax”, kuris Intertoto taurėje tapo daugiausiai pasiekusiu rumunų klubu ir yra vienas iš naujojo sezono netikėtumų, finale dėl kelialapio į UEFA taurę susikaus su „Wolfsburg” ir „Lens” ekipų poros nugalėtoju.

Klužo „Ecomax” 5 – 1 Vilniaus „Žalgiris”

(Pirmos rungtynės 2-1, bendras rezultatas 7-2)

9′ [1 – 0] Cosmin Tilinca

43′ [2 – 0] Vasile Jula (11m.)

49′ [3 – 0] Ambrozie Coroian

56′ [4 – 0] Alin Minteuan

72′ [5 – 0] Adrian Anca

80′ [5 – 1] Andrius Jokšas

Pirmąsias Intertoto taurės pusfinalio atsakomąsias rungtynes Vilniuje „Ecomax” buvo laimėjęs rezultatu 2-1, taigi antrajame mače žalgiriečiams norint patekti į kitą etapą reikėjo nugalėti, o tai bandyti padaryti teko praretėjusia sudėtimi – dėl traumų, diskvalifikacijų ir kitų priežaščių negalėjo žaisti keli pagrindiniai vilniečių komandos futbolininkai.

Užduotis tapo dar sunkesne jau devintąją rungtynių minutę, kai šeimininkus į priekį išvedė vienas rezultatyviausias turnyro žaidėjas C.Tilinca, tiksliu smūgiu permetęs vartininką M.Malinauską. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus dviems minutėms už pražangą prieš Tilincą į „Žalgirio” vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį realizavęs V.Jula praktiškai palaidojo lietuvių viltis.

Nesėkminga pirma rungtynių pusė atrodo dar labiau sugniuždė žalgiriečius, kurie antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes turėjo iš savo vartų tinklo turėjo traukti trečiąjį, po septynių minučių ketvirtąjį, o dar vėliau ir penktąjį kamuolį. Visgi 80 minutę paguodos įvartį legendiniam Lietuvos klubui dar pelnė A.Jokšas – Vilniaus ekipa Rumunijoje patyrė sutriuškinimą.

Nepaisant to, „Žalgiris” vis tiek įsirašė į mūsų šalies futbolo istoriją kaip toliausiai Europos turnyruose nukeliavęs Lietuvos klubas. Pradėję dalyvavimą Intertoto taurėje dar birželio viduryje, žalgiriečiai per beveik du mėnesius įveikė šiaurės airių, latvių ir graikų komandas bei tapo paskutiniu lietuvišku klubu, šiemet palikusiu Senojo žemyno taurių varžybas.