Į Lietuvą žengia viena didžiausių Europoje aliuminio dangų gamintoja Prefa

Didžiausia aliuminio stogų dangų gyvenamiesiems namams ir viena didžiausių fasadų dangų gamintoja Europoje, Austrijos kompanija Prefa žengia į Baltijos šalių rinkas. Per penkerius metus Prefa ketina tapti savo srities lydere tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ir Estijoje.

„Sparčiai plečiantis Baltijos šalių nekilnojamo turto rinkai, didėja paklausa aukščiausios kokybės aliuminio stogų ir fasadų dangoms – novatoriškoms, ilgaamžėms ir patrauklioms architektūriškai. Esame pasirengę užpildyti šią nišą, o ilgainiui tapti ir šios srities lyderiais“, – sakė „Prefa Baltics“ generalinis direktorius Mika Ruotsalo.

Statistikos duomenimis, pernai bendra Lietuvos statybų rinka augo 20 procentų, penktadaliu padidėjo ir šalies gyvenamųjų namų rinka. Atitinkamai Latvijoje šios rinkos augo 25 ir 50 proc., Estijoje – 20 procentų, o gyvenamųjų namų rinka čia augo net dvigubai.

Mika Ruotsalo teigimu, šiuo metu bendra stogo dangų rinka Vidurio ir Rytų Europoje sudaro apie 80 mln. kv. metrų, Baltijos šalims iš jų tenka 8,8 mln. kv. metrų arba daugiau kaip dešimtoji dalis. Prefa prognozuoja, kad per ateinančius penkerius metus aukščiausios kokybės stogų dangų rinka išaugs iki 5-10 proc. nuo bendros rinkos. Pagrindinis Prefa tikslas – tapti šio segmento lydere visose Baltijos šalyse, jose Prefa atstovybės pradeda veiklą jau šių metų rugpjūčio mėnesį.

Pasak „Prefa Baltics“ atstovo Lietuvoje Sauliaus Revutos, visame pasaulyje aliuminio stogai ir fasadai vertinami dėl saugumo, lengvumo, ekologiškumo ir ilgaamžiškumo. Dėl šių savybių aliuminis naudojamas ne tik statyboms ar rekonstrukcijai, bet ir automobilių pramonėje, aviacijoje ir net kosmoso erdvėlaiviuose. „Esu tikras, kad šios medžiagos privalumus įvertins ir Lietuvos statybos įmonės, architektai bei gyventojai“, – sakė S. Revuta.

Į Baltijos šalis Prefa žengia su kompleksiškomis stogų, fasadų ir lietaus vandens nuvedimo sistemomis, išsiskiriančiomis itin patvariu aliuminiu ir plačia spalvų palete. Prefa aliuminio dangos yra atsparios bet kokioms aplinkos sąlygoms, rūdijimui, todėl praktiškai nereikalauja priežiūros. Iki 10 kartų už įprastas lengvesnės kompanijos dangos (sunkiausia stogo danga – 2,6 kg/m2) pagamintos iš 100 proc. ekologiškų medžiagų. Visiems Prefa gaminiams suteikiama net 40 metų garantija.

Nuo 1946 metų veikiančios Austrijos kompanijos Prefa apyvarta pernai siekė per 70 mln. eurų, kompanijoje dirbo daugiau kaip 220 darbuotojų. Šiuo metu Prefa turi savo atstovybių tinklą Vokietijoje, Šveicarijoje, Olandijoje, Italijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, o nuo šiol – ir Baltijos šalyse. Bendrovė taip pat svarsto galimybę pradėti veiklą Rusijoje ir Ukrainoje.

Prefa priklauso tarptautinei CAG grupei, jungiančiai 50 kompanijų įvairiose pasaulio šalyse. CAG grupės metinė apyvarta yra apie 1 mlrd. eurų.

Prefa

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.