Festivalį pagerbė pasaulinio garso žvaigždė

Šiauliuose prasidėjo ketvirtasis tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. Jo meno ir Šiaulių kamerinio orkestro vadovas Borisas Traubas džiaugiasi, kad renginyje itin noriai dalyvauja užsienio ir Lietuvos atlikėjai.

Borisas Traubas juokauja: jei visi norintieji galėtų dalyvauti, koncertai Chaimo Frenkelio viloje turėtų vykti kiekvieną vasaros vakarą. Iš viso festivalio programoje – devyni koncertai.

Žavisi vila ir orkestru

Pirmasis koncertas buvo skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Atidarymo programą atliko Šiaulių kamerinis orkestras, jam talkino solistai Kotryna Valečkaitė (smuikas), Augustė Emilija Janonytė (smuikas), Mihaela Martin (smuikas, Vokietija), Janas Liebichas (smuikas, Vokietija), Arsenijus Tarasevičius (fortepijonas, Rusija), dirigentas Georgas Maisas (Vokietija).

Po koncerto dirigentas G.Maisas LŽ sakė, kad per pastaruosius metus, kai Šiaulių kameriniam orkestrui pradėjo vadovauti B.Traubas, kolektyvas muzikuoja daug geriau. „Šiaulių kamerinis orkestras galėtų konkuruoti su Vokietijos orkestrais. Laimingas, kad turėjau garbės diriguoti šiam kolektyvui“, – sakė menininkas.

Pakerėjo koncertinė salė

Pasaulinio garso žvaigždė smuikininkė M.Martin iš Vokietijos, tik grįžusi po pasaulinio koncertų turo, sakė, kad jai patinka koncertuoti Šiauliuose, nes praėjusiais metais tiesiog susižavėjo Ch. Frenkelio vilos koncertine sale. Smuikininkės sūnus Janas Liebichas LŽ teigė, kad sparčiai pradėjo kilti muzikos karjeros laiptais, kai laimėjo prestižinį jaunųjų muzikų konkursą. Vaikinas prisipažino, kad jam labai patinka Lietuvos žiūrovai, nors koncertavo mūsų šalyje tik porą kartų.

M.Martin, garsiausiose pasaulio scenose griežianti, neseniai per muzikinį kanalą „Mezzo“ surengusi solo koncertą bei didžiulius honorarus gaunanti menininkė neslėpė, kad į Šiaulius atvyko tik dėl draugystės su B.Traubu. Menininkė juokaudama pridūrė, kad draugystė daug svarbiau nei pinigai. Nors Mihaela Lietuvoje lankosi ne pirmą kartą, jai vis nepavyksta pamatyti mūsų šalies. „Atskrendu, pakoncertuoju ir vėl išvykstu. Mano koncertinis grafikas labai įtemptas“, – sakė muzikantė.

Kitas festivalio koncertas vyks birželio 13 dieną, per kurį pasirodys Šiaulių kamerinis orkestras, solo partijas atliks B.Traubas (smuikas), Algirdas Vizgirda (fleita), Daiva Tumėnaitė (fleita), Šiaulių kamerinio orkestro solistų ansamblis, Jonas Janulevičius (dirigentas ir klavesino partija). Festivalis baigsis rugpjūčio 29 dieną. Tąkart su Šiaulių kameriniu orkestru koncertuos solistai Virgilijus Noreika (tenoras) ir B.Traubas (smuikas). Festivalio sensacija – Anatolijaus Šenderovo Koncerto smuikui su orkestru pasaulinė premjera.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.