NBA čempionatas: L.Jamesas – kaip M.Jordanas

Didžiausia Klivlendo „Cavaliers” žvaigždė LeBronas Jamesas pademonstravo, kodėl yra vadinamas karaliumi. Tuo, ką 22 metų krepšininkas padarė per NBA Rytų konferencijos finalo su Detroito „Pistons” penktąsias rungtynes, galėtų didžiuotis net Michaelas Jordanas.

L.Jamesas per mačą varžovų aikštėje surinko net 48 taškus ir po dviejų pratęsimų padėjo savo komandai išplėšti pergalę rezultatu 109:107 (23:29, 28:23, 19:18, 21:21, 9:9, 9:7). Jaunoji žvaigždė „kavalieriams” pelnė net 29 iš 30 paskutinių taškų (visus 25 paskutinius taškus) ir, galima sakyti, vienas privertė „Pistons” ekipą sudėti ginklus.

„Cavaliers” serijos iki 4 pergalių varžybose išsiveržė į priekį 3-2 ir priartėjo prie NBA superfinalo. Čia varžovų jau laukia San Antonijaus „Spurs” krepšininkai. Šeštasis mačas bus žaidžiamas Klivlende.

„Bandėme L.Jamesą įvilioti į spąstus ir atimti kamuolį, tačiau jis vis tiek atakavo taikliai, – pasibaigus rungtynėms apgailestavo „Pistons” vyriausiasis treneris Flipas Saundersas. – Akivaizdu, kad per kitą mačą turėsime daug ką daryti kitaip”.

„Cavaliers” vidurio puolėjas Žydrūnas Ilgauskas per 39 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus. Mačo lietuvis nebaigė dėl 6 asmeninių pražangų.

„Kavalieriai” per žingsnį priartėjo prie NBA finalo, tačiau džiaugtis Klivlendo ekipai dar anksti. Mat pernai Rytų konferencijos pusfinalyje kova tarp tų pačių komandų vyko lygiai taip pat. Tuomet „Cavaliers” abejas rungtynes išvykoje pralaimėjo, paskui tris kartus iš eilės nugalėjo varžovus, bet į Rytų konferencijos finalą vis tiek prasimušė „Pistons”.