Įkaitų dramą „režisavo“ ligotas senukas

Socialinė darbuotoja ir dvi ją lydėjusios studentės buvo tapusios peiliu mosuojančio ligonio įkaitėmis. Jų vaduoti atvykusiems policijos pareigūnams teko laužti buto duris.

Panevėžio socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros darbuotoja Birutė Černienė ir dvi Panevėžio kolegijos studentės, būsimos socialinės darbuotojos Simona ir Justė, dėkoja policijos pareigūnams, ketvirtadienio rytą išgelbėjusiems jas nuo peiliu besišvaistančio vyro.

Neįgalus, sunkiai vaikštantis vienišas senukas 73 metų Leonas M., kuriam moterys į namus nunešė maisto, dviem spynomis jas užrakino savo bute, stvėrė peilį, ėmė juo mosuoti ir kartoti: „Pamatysite, kas dabar bus!“ Laimė, peilio ašmenys nei socialinės darbuotojos, nei praktikančių nekliudė. Po valandos jas išvadavo Panevėžio policija.

Mėgino derėtis

Su pačiomis nukentėjusiomis LŽ susitikti nepavyko. Vienos bendradarbiai, o kitų pedagogai teigė, jog visos trys moterys yra sukrėstos, bando atsigauti nuo patirto šoko ir su niekuo nebendrauja. Tačiau šį tą LŽ pavyko sužinoti iš B.Černienės bendradarbių. Jų teigimu, grėsmės akivaizdoje nemenką socialinio darbo patirtį turinti kolegė suskubo paraginti merginas, kad šios nuo užpuoliko slėptųsi vonioje ar tualete, o pati leidosi į derybas. Tačiau priprašyti, kad lankytinis atrakintų duris ir jas išleistų, B.Černienei nepavyko. Teko kviestis policijos pareigūnus. Apie įkalinimą moterys pranešė ir Panevėžio savivaldybės socialinių paslaugų centrui.

Išvežė į ligoninę

Pasak B.Černienės kolegių, ji liejo apmaudą, kad iškviesti policininkai, paskambinę į Leono M. buto duris ir šiam jas atidarius, nesuskubo patekti į vidų. Todėl durys buvo užtrenktos prieš pat pareigūnų nosį. Policininkų bejėgiškumas įkalintosioms įvarė nemažai siaubo. Jos buvo išvaduotos tik atvykus kitam policijos ekipažui. Peiliu švaistęsis Leonas M. buvo sulaikytas tik išlaužus duris. Vyriškis buvo perduotas medikams ir išvežtas į Rokiškio psichiatrijos ligoninę.

„Mūsų darbuotoją ir studentes įkalinęs vyriškis yra senas mūsų klientas. Šis žmogus itin sunkiai vaikšto, turi pirmą invalidumo grupę, todėl lankomosios priežiūros darbuotojos jo namuose atlieka visus darbus – kuopia butą, perka maistą, moka mokesčius. Leonas yra gana inteligentiškas senukas, tačiau, nelaimė, nevengia stikliuko. Su išgėrusiu juo rasti bendros kalbos jau nebepavyksta, jis tampa dirglus, įkyrus, piktas, ieško priekabių“, – sakė Panevėžio socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja Zita Sargautienė.

Ji incidento išvakarėse parašė raštą Panevėžio poliklinikos medikams, kad būtų ištirta vyriškio psichikos būklė, tačiau nespėjo jo išiųsti.

Pagal galiojančią tvarką centro darbuotojai neturi teisės namuose lankyti psichinių ligonių.

Ginkluotis nesiryžta

Šiuo metu 24 Panevėžio socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros darbuotojai lanko 200 ligonių. Pastebėta, kad jų sparčiai daugėja. „Nemažai lankomų žmonių yra paveikti senatvinės demencijos. Mes jau nebesistebime šių žmonių skundais, esą jie yra nuodijami, švitinami spinduliais, nuolat apvaginėjami. Į tokius dalykus nekreipiame dėmesio. Tačiau po pastarojo įvykio apsisprendėme labiau saugotis ir patys. Prašysime, kad gydytojų komisija įvertintų penkių mūsų lankomų žmonių būklę“, – teigė Z.Sargautienė.

Socialinių paslaugų centro direktorius Valdemaras Misevičius atkreipė dėmesį, kad jam sunkiausia įrodyti Panevėžio politikams, jog trūksta darbuotojų.

Pasak V.Misevičiaus, Leono M. įkalintoms moterims iš dalies pasisekė, kad jos buvo užpultos visos trys drauge, todėl lengviau išsikvietė pagalbą. Centro direktoriaus teigimu, atvejai, kai socialiniam darbuotojui nesaugu, labai dažni. Ypač rizikuoja lankantieji socialinės rizikos šeimas.

Pasiteiravus, ar nesvarstyta galimybė su pavojumi susiduriančius darbuotojus aprūpinti gynybos priemonėmis, pavyzdžiui, dujų balionėliais, V.Misevičius tikino, jog tai prieštarautų pačiam pagalbos teikimo principui. „Esame įpratę, kad ginkluoti vaikšto jėgos struktūrų darbuotojai, o socialiniai darbuotojai mokomi prieiti prie žmonių kitaip“, – pabrėžė jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.