Iškylauti Trakų ežerais

Sulaukus karštos vasaros kas gali būti maloniau už iškylą laivu vaizdingais Trakų apylinkių ežerais!?

Ežerai aplink Trakus užima 5,5 kv. kilometrų. Tai vienas su kitu susisiekiantys Galvės, Totoriškių ir Lukos ežerai, taip pat Nerespinis ir Olauka. Ežeruose – daug įvairaus dydžio salų. Jas apžiūrėti geriausia iš oro arba plaukiant laivu.

Istorinė Trakų salos pilis ir baltos jachtos – puikus derinys. Vienas pirmųjų savo jachtą „Viktorija“ prie pilies atplukdė buriuotojas Algirdas Banys ir pradėjo rengti iškylas poilsiautojams. Pamažu įsidrąsino ir kiti jachtų savininkai. Tai labai atsakingas darbas.

Kol kas Galvės ežero pakrantėje prie pilies poilsiautojų laukia 10-12 jachtų. Iš karto jos gali plukdyti iki 80 poilsiautojų. Galvės ežere prie pilies pastatyta nedidelė prieplauka jau per maža. „Kai stiprus vėjas, sunku įsisprausti tarp laivų, be to, bangos laivus daužo vienas į kitą, gadina. Kad keleiviams būtų saugu, prieplaukoje reikia įrengti apšvietimą, tačiau didesnės, patogesnės prieplaukos savivaldybė neleidžia statyti“, – guodėsi jachtų savininkai, su pavydu prisiminę kaimyninių šalių, ypač Lenkijos, ežeruose poilsiautojams paslaugas teikiančių jachtų kapitonų darbo sąlygas. Ten šis verslas seniai kasdienybė, o Lietuvoje, palyginti su Lenkija, ežerai dar apytušti.

„Kita vertus, norinčių iškylauti kasmet daugėja. Informaciją apie laivus žmonės susiranda internete“, – aiškino jachtos „Žaltys“ kapitonas Aleksandras Grigonis. 4-7 žmonių grupei valandos plaukiojimas kainuoja 100 litų, 40 minučių – 70 litų. „Sportinis buriavimas kainuoja brangiau – apie 150 litų“, – pasakojo „Viktorijos“ kapitonas, buriuojantis jau 20 metų.

Kasmet vis daugiau Trakų gyventojų nuomoja poilsiautojams valtis. Valanda plaukiojimo kainuoja 8-10 litų. Kai poilsiautojų daug – kaina šokteli dvigubai. Vandens dviratis valandai nuomojamas už 10-15 litų.

Nuo Trakų pilies poilsiautojus plukdo garlaivis „Skaistis“. Pagal grafiką jis išplaukia kas valandą nuo 10 ryto iki 18 val. darbo dienomis, ir iki 19 val. savaitgalį. Iškyla suaugusiam kainuoja 20 litų, vaikui – 10 litų. Garlaivis nuplaukia iki Skaisčio ežero, apsisuka ir pro grafo Tiškevičiaus rūmus, buriavimo bazę grįžta prie salos pilies. Jeigu atsiranda užsakovas, norintis išsinuomoti visą laivą, grafikas keičiasi. „Užsakovas gali pasirinkti vieną iš kelių maršrutų, o keleivių gali būti keli arba kelios dešimtys, telpa iki 100 žmonių“, – aiškino „Skaisčio“ kapitonas Leonas Benetis. Pasak jo, valandos laivo nuoma kainuoja 1000 litų. Informaciją apie garlaivį teikia Trakų turizmo informacijos centras. Jo darbuotojai priduria, kad poilsiautojai jau pamėgo ir naujas paslaugas, kurias teikia Trakų turizmo, sveikatingumo ir pramogų parkas „Transalis“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.