Uostamiesčio policijos ir ugniagesių vadovai tikina, kad brangstantis kuras šių tarnybų darbui įtakos neturės. Pareigūnai nesitiki gauti papildomų lėšų, tad bandys išgyventi su tuo, ką turi.
Parai – 6 litrai
Brangstant benzinui, šalies specialiųjų tarnybų pareigūnai susirūpino, kad lėšų, skirtų kurui, iki metų pabaigos gali neužtekti. Dėl to galįs nukentėti žmonių saugumas.
Klaipėdos VPK viršininko pavaduotojas Leonardas Gauronskas vakar „Klaipėdai” sakė, kad uostamiesčio pareigūnams kol kas kuro netrūksta. Policijos transportui pinigai paskirstomi pagal poreikius. Iš tų pačių lėšų remontuojamos mašinos, perkamos atsarginės dalys ir kuras.
Administracijos automobiliui parai skiriami du litrai benzino, 27 patrulių automobiliams – 170 litrų parai. Vienam automobiliui tenka šiek tiek daugiau nei 6 litrai. Kartais kuro limitai padidinami renginių metu.
Limito nėra
Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Algis Kloviškis grėsmės gyventojų saugumui taip pat neįžiūri. Pernai transporto išlaikymui buvo skirti 145 tūkst. litų, kurių visiškai pakako. Jei šiemet išvykimų į gaisrus skaičius nepadidės, kuro ir lėšų turėtų pakakti. Taupant lėšas pernai buvo atsisakyta vykti gelbėti iš medžių negalinčių išlipti katinų, surengta mažiau mokymų. Tačiau padėti žmonėms nebuvo atsisakyta nė karto.
Anot A.Kloviškio, ugniagesių automobiliams nėra nustatyta pa-ros kuro limito – važiuojama tiek, kiek reikia.
Vaikščios pėsti
Labiausiai dėl kuro stygiaus nerimauja sostinės pareigūnai. Per parą skiriamos degalų normos patruliams pakanka nuvažiuoti tik 70 kilometrų. To, pasak Vilniaus miesto savivaldybės pranešimo, nepakanka užtikrinti tvarką mieste.
Pranešama, kad kai kuriuose miestuose jau baigėsi policijai metams skirtas pinigų limitas degalams, todėl šalies policijos vadovai mano, jog gali tekti gerokai sutrumpinti patruliavimo maršrutus.
Šiauliuose jau dabar sumažėjo patrulių, o Panevėžio pareigūnai vis dažniau tvarką prižiūri keliaudami pėsti. Be benzino gali likti ir greitojo reagavimo būrys „Aras”, Vilniaus rajono policininkai.
Anot Vidaus reikalų ministerijos autoūkio vadovo Petro Šinkūno, benzino pakaks dviem
savaitėms. Dėl to jau dabar policija negali vykdyti visų užduočių: „Vien mums iki metų pabaigos reikėtų papildomų 200 tūkst. litų degalams”.
Policijos departamento Finansų valdybos Finansų ir ekonomikos skyriaus vedėjo Ryčio Berčiūno teigimu, į policininkų automobilius siūloma montuoti dujinę įrangą. Jau šiemet įstaigas pasieks nauji įvairios paskirties automobiliai, kuriuos Policijos departamentas įsigis išperkamosios nuomos būdu. Tam skirta 1 mln. litų iš valstybės biudžeto.
Be to, tikimasi, kad rugsėjį Policijos departamentas komisariatams vėl skirs apie 1 mln. litų degalams.
Romualdas Pauliukevičius