Darbo partija neapsisprendžia, ar palaikys P.Malakausko kandidatūrą į VSD vadovus

Darbo partija negali pasakyti, ar palaikys Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo Povilo Malakausko kandidatūrą vadovauti Valstybės saugumo departamentui (VSD), nors su kandidatu trečiadienį susitiko pats „darbiečių“ lyderis Kęstutis Daukšys.
K.Daukšys teigė, jog susitikimas su P.Malakausku buvo naudingas tik tuo, kad kandidatas plačiau papasakojo apie galimą saugumo reformą, tačiau apsispręsti dėl P.Malakausko skyrimo į VSD vadovus nepadėjo.

Galutinį sprendimą „darbiečiai“ žada priimti po frakcijos susitikimo su kandidatu antradienį, prieš posėdį, kuomet ir visas Seimas turėtų apsispręsti dėl P.Malakausko skyrimo į VSD vadovus.

„Su P.Malakausku kalbėjome apie reformas, kaip saugumas galėtų keistis, kad VSD netarnautų verslui ir politikai, kad „netekintų“ pažymų, o apsispręsime antradienį frakcijos susitikime su P.Malakausku, šiandienos susitikimas tam įtakos neturėjo, kaip žmogus P.Malakauskas mums tikrai nekliūna“, – žurnalistams trečiadienį sakė K.Daukšys.

Pats P.Malakauskas taip pat tvirtina neišgirdęs konkretaus atsakymo, ar „darbiečiai“ palaikys jo kandidatūrą į saugumo šefus, ar ne.

„Neišgirdau jokio atsakymo, ar palaikys, ar ne mano kandidatūrą. Diskusija buvo pragmatiška ir man tai labai patinka, nes galime kalbėti ne tik apie VSD reformą, o apie visą Lietuvos saugumo sistemą“, – trečiadienį žurnalistams sakė P.Malakauskas.

P.Malakauskas neprognozuoja ir to, kaip kitos frakcijos balsuos dėl jo kandidatūros.

„Dar nebuvau susitikęs su kitomis frakcijomis didžiosiomis, tada bus matyt. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad prieš mane, kaip prieš žmogų, nėra nusistačiusi nė viena frakcija“, – žurnalistams kalbėjo P.Malakauskas.

Tiek K.Daukšys, tiek P.Malakauskas, paklausti, ar susitikime nebuvo kalbama apie bylą dėl Darbo partijos finansinės veiklos, vieningai tvirtino, jog apie tai nebuvo net užsiminta.

Pasak „darbiečių“ lyderio, išskirtinis susitikimas įvyko Prezidentūros atstovų iniciatyva.

Trečiadienį P.Malakauskas dar buvo susitikęs su valdančiąja Liberalų ir centro sąjunga, kuri nutarė balsuojant dėl P.Malakausko skyrimo į VSD vadovus susilaikyti.

Liberalcentristų nuomone, P.Malakauskas turėtų toliau vadovauti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) ir užbaigti 5-erių metų kadenciją.

Antradienį P.Malakauskas buvo susitikęs su partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijomis Seime, kurios galutinai dėl jo skyrimo į VSD vadovus žada apsispręsti tik kitą savaitę, bei su Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu. Komitetas sprendimą dėl P.Malakausko ketina priimti tik kitą antradienį – prieš pat balsavimą.

Prezidentas V.Adamkus praėjusį ketvirtadienį Seimui pateikė dabartinio STT vadovo P.Malakausko kandidatūrą į VSD generalinio direktoriaus postą.

Prezidentas kartą kovo mėnesį jau teikė P.Malakausko kandidatūrą, tačiau Seime pritrūkus balsų nušalinti dabartinį VSD vadovą A.Pocių, dekretą dėl naujojo vadovo atšaukė.

A.Pocius atsistatydino iš pareigų prieš pusmetį po nepalankių Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto VSD veiklos tyrimo išvadų ir iki šiol laikinai vadovauja šiai specialiajai tarnybai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.