Magiški senovės receptai

Tikėti ar netikėti, kad obuoliai prailgina gyvenimą, o salierai ir svogūnai gerina vyrų potenciją?

Senovės persai tikėjo paslaptingo augalo mandragoros galia suteikti žmonėms ypatingų galių. Anot padavimų, mandragora labai stipriai veikia žmogų – suteikia galią valdyti pasaulį arba pražudo.

Kinai ir korėjiečiai jau ilgus tūkstantmečius lenkia galvą šventam ženšeniui. Iki šių dienų Azijoje išlikęs paprotys iš pradžių kurį laiką melstis, garbinti šį augalą ir tik tada iškasti jo šaknį iš žemės. Moliūgas ir imbieras kinams asocijavosi su magiška energija ir padėjo bendrauti su aukštesnėmis jėgomis.

Vengrai ir rumunai labai tiki česnako gydomosiomis galiomis. Rumunijoje, Drakulos gimtinėje, tikima, jog česnakas gelbsti ne tik persišaldžius, bet ir nuo vampyrų…

Senovės romėnai šventai tikėjo, kad patiekalai iš vištienos atneša sėkmę. Vykdami į mūšį romėnai būtinai su savimi pasiimdavo bent vieną gyvą vištą.

Senovės Egipte svogūnas buvo laikomas geriausia priemone apsaugoti namus nuo piktųjų dvasių. Pasak egiptiečių, svogūnas saugo nuo visų negandų, obuolys jaunina, o tyras šaltinio vanduo gali ir numirėlį pastatyti ant kojų.

Šių dienų mokslininkai praėjusių laikų gastronominių prietarų nelaiko iš piršto laužtais. Jie tvirtina, kad legendos apie kai kurių produktų stebuklingąsias galias iš tiesų rodo jų tikrąsias savybes. Belieka tik iššifruoti senovės kulinarijos magiškuosius klodus ir pasinaudoti prieš tūkstantmečius sukurtais receptais, kurie galbūt iš tiesų prailgins gyvenimą ir atneš sėkmę.

Nykštukų skanumynas

Būtent taip vokiečiai vadino morkas. Kažkada tikėta, kad patekus pas nykštukus ryšelį morkų galima buvo iškeisti į aukso lydinį. Dar prieš Kristų senųjų germanų gentys pušis ir egles išpuošdavo morkomis, ir visai ne dėl grožio. Buvo tikima, kad taip išsilakstys visos piktosios dvasios. Kodėl – suprasti nesunku: piktosios jėgos asocijuojasi su tamsa, o stebuklingoji daržovė morka stiprina ir aštrina regėjimą.

Šiandien vokiečiai morkomis pušų turbūt nepuošia, bet turėti jų darže ar daržovių krepšyje tikrai nepakenks. Kiekvieną dieną sugraužę bent po vieną morką apsirūpinsite karotenu, kuris organizme virs vitaminu A. Įspėjimas: per dieną reikėtų išgerti ne daugiau kaip pusė stiklinės morkų sulčių, nes nuo didelio karoteno kiekio oda gali pageltonuoti!

Kur teka pieno upės?

Dauguma senovės tautų pieną laikė šventu gėrimu, rojaus, kur teka pieno upės, simboliu. Pienas buvo siejamas ir su nežemiškomis kosmoso galiomis – kai kuriose šalyse iki pat šių dienų mūsiškasis Paukščių Takas vadinamas „pieno taku“ (ang. Milky Way). Pasakų herojai, išsimaudę karšto pieno katile, tapdavo išmintingesni ir jaunesni. Šiandien mokslininkai greičiausiai neragintų maudytis pieno katile, tačiau teigiamo pieno poveikio niekas nenuginčytų. Šis

rojaus gėrimas saugo nuo astmos, diabeto, vėžio, stiprina ir ilgina gyvenimą. Žmogui, jei organizmas toleruoja pieno produktus, rekomenduojama kasdien išgerti po 1-2 stiklines pieno, kefyro arba jogurto.

Meilės eliksyras

Meilės ištroškę arabų šeichai gamindavo jį iš pistacijų ir baltųjų kupranugarių pieno. Kotryna Mediči – iš artišokų ir šparagų. Žymusis gydytojas Galenas jausmus ir vyrišką galią patardavo stiprinti bokalu skysto medaus su svogūnais, migdolais ir pušų sėklomis.

Štai legendinės keltų poros Tristano ir Izoldos meilės gėrimas labai paprastas: mėtų, rozmarino ir čiobrelių mišinio arbata. Fitoterapeutai tikina, kad šis receptas nepaseno iki šiol – jis iš tiesų sužadina aistrą! Pabandykite.

Kavos malimo mašinėle sumalkite keturias džiovintas šakeles čiobrelių, po dvi mėtų ir rozmarinų. Mišinį užplikykite stikline verdančio vandens, uždenkite ir taip palaikykite 10-15 minučių. Tokią arbatą kartu su mylimuoju reikėtų gerti tris mėnesius kasdien.

Gyvybės ir nuodėmės vaisius.

Žinoma, tai obuolys. Arabų legendos tikina, kad Aleksandras Makedonietis su savo karžygiais susiruošė į pasaulio kraštą ne nukariauti svetimų žemių, bet surasti stebuklingą obelį, kuri vedė amžinos jaunystės ir nemirtingumo vaisius. Jei galvojate, kad šiais laikais neverta ieškoti stebuklingosios obels, tai bent jau kasdien suvalgykite po kelis obuolius. Dėl nemirtingumo negarantuojame, bet išsaugoti sveikatą tikrai padės. Obuoliuose gausu vitaminų ir kitų imunitetą stiprinančių medžiagų.

Tik vyrams.

Karingieji galai, frankai ir britai tikėjo, kad mūšio sėkmę lemia ne tik dievų valia, bet ir meilės galios. Senovinį vyriškos jėgos eleksyrą galima pasigaminti ir namie iš svogūno, česnako ir salierų. Ne veltui Prancūzijos karaliaus Liudviko XV meilužė markizė de Pompadur liepdavo rūmų virėjams vakarienei virti tik svogūnų ir salierų sriubą, pagardintą česnaku. Sakoma, jog ši moteris buvo vienintelė karaliaus meilužė, sugebėdavusi išblaškyti jo karališką nuobodulį ir pavergti savo patrauklumu. Amerikiečių mokslininkai patvirtino, kad šios šių trijų daržovių mišinys iš tiesų teigiamai veikia vyrų potenciją.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Magiški senovės receptai"

  1. fhdsgjgf

    O dar zinau labai gera. Daug, daug petrazoliu, arba grietine su cukrumi. Patikrinta lietuvos vyru. 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.