Futbolas: E.Česnauskis rinktinėje nepasirodė

Vakar prasidėjo Lietuvos futbolo rinktinės pasirengimas 2008 metų Europos čempionato atrankos varžyboms: birželio 2-ąją Kaune laukia mačas su gruzinais, o dar po ketverių dienų – kova su pasaulio čempionais italais

Į rinktinę pakviesti futbolininkai vakar rinkosi Vilniuje. Sostinės „Žalgirio“ stadione nepasirodė tik vienas futbolininkas – Ramenskojės „Saturn“ saugas Edgaras Česnauskis, nors jis, LŽ žiniomis, yra atvykęs į Vilnių.

Nieko neinformavo

„Visi futbolininkai į stadioną atvyko labai punktualiai – 17 valandą 30 minučių jie jau buvo drabužinėje. Nei „Saturn“ klubas, nei pats E.Česnauskis nieko nepranešė apie neatvykimo priežastį. Rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas prieš stovyklą ne kartą skambino futbolininkui, bet su juo susisiekti nepavyko“, – sakė Lietuvos nacionalinės ir jaunimo rinktinių vadybininkas Leonas Mickus.

E.Česnauskis rinktinei neatstovauja nuo 2005 metų rudens. Pernykštes trejas Euro-2008 atrankos varžybas šis žaidėjas turėjo praleisti dėl diskvalifikacijos. Šių metų kovą, artėjant rungtynėms su Prancūzijos ir Ukrainos ekipomis, E.Česnauskis Lietuvos futbolo federacijai atsiuntė raštą, jog yra traumuotas. Anksčiau jis buvo pareiškęs, kad rinktinėje nežais tol, kol nepasikeis vyriausiasis treneris.

Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius sako, jog keista girdėti ir skaityti, kai žaidėjai reikalauja sau išskirtinio dėmesio, jaučiasi labai įsižeidę. „Esame profesionalūs futbolininkai ir turime išmokti priimti kritiką. E.Česnauskį treneris pakvietė į rinktinę, o ir mes, komandos nariai, norime su Edgaru pasikalbėti“, – kalbėjo T.Danilevičius.

Rinktinei negalės padėti trys traumuoti Edinburgo „Hearts“ futbolininkai – puolėjas Edgaras Jankauskas, saugas Deividas Česnauskis, gynėjas Nerijus Barasa. Ekipoje nebus ir Ramenskojės „Saturn“ gynėjo Rolando Džiaukšto, patyrusio klubo traumą.

Rinktinėje iki šiol nedaug žaidęs gynėjas Vidas Alunderis savaitgalį su Liubino „Zaglębie“ tapo Lenkijos čempionu. Per lemiamą čempionato mačą, kai „Zaglębie“ Varšuvoje 2:1 įveikė „Legią“, lietuvis rungtyniavo iki 61-osios minutės. Nutarta išbandyti šiemet Lenkijoje sėkmingai rungtyniavusį krašto saugą Marių Kižį, atstovavusį Lodzės LKS.

Pirmą kartą į nacionalinę komandą šiemet iškviestas sėkmingai Rumunijos čempionate rungtyniaujantis Tadas Labukas iš Galačio „Otelul“ klubo. Rinktinės debiutantu galima vadinti ir „Hearts“ saugą Kęstutį Ivaškevičių. Škotijos čempionato pabaigoje gerą sportinę formą demonstravęs kitas „Hearts“ saugas Saulius Mikoliūnas praėjusią savaitę grįžęs į Vilnių treniravosi su „Vėtros“ futbolininkais, nes stengėsi neišsimušti iš ritmo.

Rinktinė kelias dienas treniruosis sostinės „Žalgirio“ ir „Vėtros“ stadionuose, o po to išvyks į Kauną.

F.Inzaghi sugrįžta

Gruzijos rinktinė, vadovaujama vokiečių trenerio Klauso Toppmollerio, į Lietuvą atskris iš Vokietijos, kur surengta komandos treniruočių stovykla.

Vakar komandos sudėtį paskelbė Italijos rinktinės strategas Roberto Donadoni. Du įvarčiai Čempionų lygos finale į „Liverpool“ vartus į nacionalinę ekipą sugrąžino „Milan“ 33 metų puolėją Filippo Inzaghi. Italijos rinktinėje jis yra žaidęs 53 rungtynes ir įmušęs 22 įvarčius.

R.Donadoni komandoje bus ir garsusis Turino „Juventus“ puolėjas Alessandro del Piero. Tačiau F.Inzaghi ir A.Del Pierro dėl vietos sudėtyje teks pakovoti su Cristiano Lucarelli („Livorno“ puolėjas pastarosiose „Serie A“ pirmenybėse įmušė 20 įvarčių) ir Tommaso Rocchi iš Romos „Lazio“ (16 įvarčių Italijos čempionate).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.