Klaipėdoje – karas dėl turistų dėmesio

Panašu, kad Senamiesčio verslininkų asociacija, kurios pirmininkė yra miesto Tarybos narė ir verslininkė Eugenija Odebrecht, rado kuo rimtai užsiimti šią vasarą.

Asociacija užsimojo išsiaiškinti, ar uostamiesčio Turizmo ir kultūros informacijos centras (TKIC) nepažeidžia savo veiklos įstatų, organizuodamas kruizinių laivų turistų išvykas į „Akropolį“.

Tačiau keliai, kuriais siekiama tai padaryti, – labai jau vingiuoti, mat tarnybinės etikos specialistai šioje situacijoje įžvelgia galimą viešųjų ir privačių interesų painiojimą.

E. Odebrecht tai neigia ir tikina paisanti visų senamiesčio verslininkų interesų.

Rūpinasi senamiesčiu

Praėjusį penktadienį E. Odebrecht ne juokais išgąsdino TKIC darbuotojas, pareikalavusi jai pateikti įstaigos valdybos narių sąrašą ir centro veiklos įstatus.

Kaip dienraščiui pasakojo TKIC dirbančios merginos, iš pradžių verslininkę jos pažinusios tik iš matymo – įsakmiu tonu pareikalavusi norimų dokumentų E. Odebrecht neprisistatė. Vėliau, paklausus kodėl jai reikalingi dokumentai, verslininkė prisistatė esanti miesto Tarybos narė ir netgi parodė pažymėjimą.

Centro darbuotojos tikino išgirdusios, kaip šalia stovėjusiam vyriškiui ponia Eugenija pasakojo, kad „iš pagrindų tikrins, kaip dirbama, pavyzdžiui, ar turi teisę TKIC nuomoti turistams dviračius ir pan“.

Tarybos narė E. Odebrecht, Teatro aikštėje turinti kelias viešojo maitinimo įstaigas, TKIC įstatais susidomėjo po to, kai praėjusiame miesto Tarybos posėdyje opozicinės Permainų koalicijos vardu išplatino viešą pareiškimą. Jame teigiama, esą centro vadovė R. Savickienė, organizuodama užsienio turistų išvykas į „Akropolį“, proteguoja stambųjį verslą bei „naikina ir taip vegetuojantį senamiestį“.

Paklausta, ar pareikalavusi dokumentų nepasinaudojo tarnybine padėtimi, verslininkė tokias prielaidas atmetė.

„Aš įstatų prašiau ne savo, bet senamiesčio verslininkų vardu, o susiklosčiusi situacija buvo prieš tai aptarta koalicijoje. Tikrai ne dėl savęs visa tai dariau. Šiandien verslininkų asociacija rengia posėdį, kuriame susipažinsime su centro darbo veiklos principais. Galbūt ir mes, verslininkai, ką nors praleidome – viską juk reikia išsiaiškinti. Tikrai to negalėčiau pavadinti sąskaitų suvedinėjimu. Kaip Tarybos narė, turiu teisę pasidomėti TKIC veikla ir tame neįžvelgiu nieko bloga“, – dienraščiui sakė E. Odebrecht.

Kerštui ir pykčiui pagrindo nėra

Kiek kitaip mano Vyriausios tarnybinės etikos komisijos konsultantas Juozas Sinkevičius.

„Negalima valdžia naudotis savo interesams. Šiuo atveju kyla įtarimų, jog viešieji ir privatieji interesai yra painiojami, tačiau ar taip yra iš tiesų, turėtų spręsti Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisija ir tai tik tuo atveju, jeigu TKIC kreiptųsi į komisiją dėl ponios E. Odebrecht veiksmų“, – komentavo J. Sinkevičius.

Vis dėlto panašu, kad ši interesų kova nebus kurstoma. Pirma – miesto Taryba praėjusiame posėdyje nukėlė klausimo dėl Etikos komisijos sudarymo svarstymą – komisija vis dar nesuformuota. Antra – Graikijoje atostogaujanti TKIC direktorė Romena Savickienė dienraščiui kalbėjo, kad centras dirba nepažeisdamas įstatų, todėl konflikto aistrų kurstyti direktorė neturinti nei laiko, nei noro.

„Po tokių išpuolių pradedu galvoti, kad mes net viršijame savo įstatus dirbdami daugiau nei priklauso. Jeigu Senamiestis nevilioja turistų, tai ką tuomet veikia į asociaciją susibūrę senamiesčio verslininkai? Per dvejus metus į mus kreipėsi tik vienintelio salono „Autentic“ vadovas, kuris ir šiandien koreguoja salono darbo laiką, atsižvelgdamas į kruizinių laivų atplaukimo datas“, – kalbėjo R. Savickienė.

Ji prisiminė, kad senamiesčio verslininkai prieš metus klausė, ar nereikėtų parengti šios miesto dalies žemėlapio su nuorodomis. Anot R. Savickienės, TKIC visada geranoriškai pritaria iniciatyvoms, todėl idėjai buvo pritarta. Praėjo metai – žemėlapio kaip nėra, taip nėra.

Nedomina gintariniai karoliai

Romena Savickienė apie tai, jog Tarybos narė domisi centro dokumentais, sužinojo telefonu iš savo darbuotojų.

„Kadangi slėpti neturime ko – tegul tikrina. Kruizinių laivų turistų išvykos į „Akropolį“ – ne kriminalas. Aš prievarta arba iš savanaudiškų paskatų tokio maršruto į jokiu planus neįtraukiau. „Akropolio“ vadovas dar prieš dvejus metus kreipėsi į mus dėl tokio maršruto, tačiau aklai nepuolėme pasiūlymo svarstyti. Ir tik kai patys turistai į pageidavimų sąrašą įtraukė punktą „shopping“, prisiminėme „Akropolį“. Yra tokios turistų grupės, kurioms prekybos centrai svarbūs taip, kaip bet kokios kitos ekskursijos. Pavyzdžiui, amerikiečiai be apsipirkimo savo atostogų neįsivaizduoja“, – tikino direktorė.

Užsieniečių grupelės, išsilaipinusios Kruizinių laivų terminale, prašo juos nuvežti ne tik į prekybos centrą. Jie mielai lankosi senamiesčio kavinėse ir net senajame turguje, iš kurio į laivą grįžta su pakalnutėmis ar bobučių megztomis kojinėmis.

Anot R. Savickienės, ne visi į namus nori parsivežti tik gintarinių karolių. Kadangi apsipirkti Lietuvoje užsieniečiams pigiau nei namuose, iš „Akropolio“ jie parvažiuoja nešini drabužių ir batų glėbiais.

Jei Mahometas neina pas kalną…

R. Savickienė tvirtino, kad TKIC darbuotojai pasiruošę sėsti prie bendro stalo su Senamiesčio verslininkais, jeigu tik šie norės tokiu būdu spręsti problemą. Jeigu bus paskelbtas streikas ir verslininkai neaptarnaus kruiziniais laivais atvykstančių turistų, gali būti, kad šie pavalgyti ir atsigerti bus vežami ten, kur yra laukiami.

Savo ruožtu E. Odebrecht teigė, jog asociacijos posėdyje ketinama išsiaiškinti, ar verslininkai turėtų ieškoti kontakto su TKIC, ar pastariesiems derėtų domėtis, ką užsieniečiams gali pasiūlyti senamiestis.

„Tuo tikslu ir paprašiau įstatų. Mes susidūrėme su centro abejingumu. Ar turėtume eiti ir prašinėti, o po to jaustis skolingi už tai, kad mus įtraukė į maršrutus? Ir apskritai, kai kalbėjomės apie žemėlapį, buvo aišku, kad jo nereikia, nes TKIC jau turėjo tokius pasidaręs“, – savo tiesą dėstė E. Odebrecht.

Vakar vakare turėjo įvykti Senamiesčio verslininkų asociacijos uždaras posėdis, kuriame taip pat ketinta nuspręsti, ar šioje miesto dalyje įsikūrusios kavinės skelbs streiką ir neaptarnaus užsieniečių atvykstančių į Klaipėdą kruiziniais laivais.

Taip ketinama daryti, jeigu miesto vadovai nesiims tinkamų priemonių susidariusiai padėčiai pakeisti, – rašyta pareiškime, kurį E. Odebrecht paviešino ir išplatino praėjusio ketvirtadienio Tarybos posėdyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Klaipėdoje – karas dėl turistų dėmesio"

  1. vaida

    kam idomu akropolis??? uzsienieciai dar labiau galvos , kad lietuva 3 pasaulio salis.. visi atvykeliai turi pamatyti musu grazu miesta, o ne 30 piceriju ir pigiu aksesuaru. x

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.