Žuvys duso tinkluose

Aplinkosaugininkai įtaria, kad sekmadienį Kuršių mariose rastos negyvos žuvys uždususios buvo išmestos iš žvejų tinklų.

Klaipėdos regiono aplinkos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko pareigas einantis Ugnius Rauckis teigė, kad rastos negyvos žuvys buvo su įpjovomis, kokios susidaro joms įstrigus tinkluose.

Įtariama, kad žvejai, turintys tikrinti tinklus kiekvieną dieną, tai daro rečiau. Smarkiai atšilus orams ir pakilus vandens temperatūrai žuvys tinkluose greičiau nusibaigia. Todėl tinklus tikrinantys žvejai jau padvėsusias žuvis išmeta.

Kol kas nenustatyti konkretūs kaltininkai.

Uždususių žuvų pastebėta ties Vente ir Kuršių nerijos pakrantėmis. Rasta įvairių rūšių padvėsusių žuvų – perpelių, kuojų, pūgžlių.

Taip pat vakar Jūrinių tyrimų centras tyrė deguonies kiekį vandenyje. Nustatyta, kad litre vandens buvo 9 miligramai ištirpusio deguonies. Žuvys pradeda dusti, kai vandens litre lieka tik 4 miligramai deguonies. Paprastai deguonies vandenyje karštą vasarą pradeda trūkti liepą, kai prasideda vandens žydėjimas.

Manyta, kad bendrai Nemuno žemupio ir Kuršių marių taršai įtakos gali turėti ir žiemą į Šyšos upę iš Grabupėlių kiaulidės išleistas didelis kiekis srutų. Paimti mėginiai vandens užterštumui tirti. Laboratorinių tyrimų rezultatai bus žinomi po kelių dienų.

Gegužę gaišta ir po neršto nusilpusios žuvys. Paprastai tai būna didesnės migruojančios žuvys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.