Oro stotelė privačiame name

Yra sistemų, saugančių namą nuo įsibrovėlių, šeimininkams esant namie ar jiems išvykus. Egzistuoja ir techniniai sprendimai, kurie padeda pasirūpinti automatiniu sodo laistymu, kiemo apšvietimu ar stebėti orus. Kiekviena tokia sistema projektuojama ir kuriama individualiai, maksimaliai ją pritaikant prie šeimininko poreikių.

„Patyręs inžinierius visada gali rasti sprendimą, nes techninių galimybių spektras šiandien labai platus, tačiau siekiant automatizuoti sistemą, viskas turi būti numatyta iš anksto, kol dar projektuojama“, – teigia „Schneider Electric Lietuva“ pardavimo inžinierius Andrejus Kuzmickas.

Oro stotelės galimybės

Šiandien „protingo“ namo sistemoje galima įdiegti oro stotelę, fiksuojančią apšvietimo lygį, vėjo greitį, lietų, oro temperatūrą. Esant labai saulėtai dienai, kad kambarys pernelyg neprišiltų, automatiškai užsidaro elektrinės žaliuzės ar užuolaidos, taip pat markizės reaguoja ir į vėjo greitį. Esant pernelyg dideliam vėjui, markizės automatiškai užsidaro, kad nesulūžtų.

Sodo laistymas

Laistymo sistema sukuriama dar namą projektuojant bei suderinama su kitomis sistemos funkcijomis. Sodas gali būti laistomas tam tikromis nustatytomis valandomis, pagal oro stotelės lietaus ar grunto drėgmės detektorių parodymus. Jei naktį ar rytą lijo, automatinė sodo laistymo sistema neįsijungs, nes prietaisai rodo, kad žemė yra pakankamai drėgna. Šiltnamyje galima matuoti ne tik oro, bet ir grunto temperatūrą, kontroliuoti drėgmę. Jei šiltnamyje per karšta – langai patys atsidaro, jei per tamsu – įsijungia apšvietimas. Tai ypač naudinga žmonėms, užsiimantiems sodininkyste.

Lauko apšvietimas

Lauko apšvietimui kompanijos „Schneider Electric Lietuva“ specialistai siūlo vakarinį, akcentinį ir naktinį budintį apšvietimą.

„Vakarinis namo ir lauko apšvietimas, kai temstant įsijungia visi lauko šviestuvai, yra tinkamiausias norint praleisti vakarą kieme, baigti lauko darbus sutemus. Akcentinio apšvietimo metu veikia tik iš anksto pasirinkti šviestuvai. Nuo 23 iki 5 valandos ryto įjungiamas naktinis budintis apšvietimas, kai taupant elektros energiją lauke šviečia kas antras šviestuvas“, – sakė kompanijos „Schneider Electric Lietuva“ pastatų apsaugos sistemų pardavimo inžinierius Šarūnas Miknevičius.

Pasak jo, vakarinis ir naktinis budintis apšvietimas įsijungia pagal „astronominį“ laikmatį. Pageidaujamą apšvietimą galima perjungti vieno klavišo paspaudimu. Galima susikurti įvairius šventinius namo ir kiemo apšvietimo scenarijus, skirtus specialioms progoms arba tiesiog priderintus prie eksterjero.

Lauko apšvietimą galima valdyti iš kelių papildomų taškų, pavyzdžiui, iš antro aukšto. „Protingo“ namo sistema leidžia vieninteliu mygtuko paspaudimu įjungti ir išjungti visus norimus šviestuvus, be to, galima pakeisti jungiklio paskirtį. Pavyzdžiui, norint lauko apšvietimą valdyti iš miegamojo, reikia tik perprogramuoti bet kurį jungiklį, esantį miegamajame. Be to, išvykstant iš namų ir įjungus signalizaciją, įdiegta sistema išjungia visus šviestuvus. Tai padeda taupyti laiką ir mėgautis ramybe esant toli nuo namų.

Judesio davikliai gali gerokai palengvinti kasdienę buitį. Pavyzdžiui, kai grįžtate namo su pilnais pirkinių krepšiais rankose, jūsų judesį fiksuoja davikliai, kurie įjungia šviesą ir apšviečia teritoriją. Apšvietimo išsijungimo laikas reguliuojamas pagal šeimininko pageidavimus. Tokius prietaisus patogu turėti ne tik kieme, bet ir patalpose, kuriose žmonės būna tik trumpą laiką – laiptinėse, koridoriuose, garažuose. Be to, toks apšvietimas atbaido vagis nuo privačios nuosavybės, nes šviestuvai įsijungia nuo judesio.

Namų apsaugai siūloma aliarminio apšvietimo funkcija, kuri suveikia įsilaužimo atveju arba įsijungus priešgaisrinei signalizacijai. Taigi jei įsilaužėlis mėgintų patekti į vidų, sistema ne tik įjungtų garsinę signalizaciją, bet ir įžiebtų visus namo žibintus, – taip būtų atkreiptas kaimynų ar praeivių dėmesys.

„Kita apsaugos prevencinė priemonė – buvimo namie imitacija – kai jūsų nėra namie, nustatytu laiku įsijungia viena arba kita apšvietimo grupė. Taip tarsi „parodoma“, kad kažkas yra namuose, ir nuo namo atbaidomi įsibrovėliai“, – sakė Š.Miknevičius.

Visada budri „protingo“ namo sistema reguliuoja nenutrūkstamus procesus (šildymą, vėdinimą, apšvietimą, apsaugą ir kt.) jūsų namuose ir suteikia ne tik komfortą, bet ir padeda taupyti, leidžia ramiai atostogauti. Tačiau tai tik nedidelė dalis visos sistemos galimybių. Tokią sistemą galima įsirengti nuosavame name, bute ar net atskiroje patalpoje, todėl ypač patogu vasarnamių, sodybų savininkams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.