„Arabela” vėl pirmauja Švyturio RS-280 buriavimo čempionate

Šeštadienį Kauno marių akvatorijoje vykusį Švyturio RS-280 jachtų klasės buriavimo čempionato antrąjį etapą užtikrintai laimėjo jachtos „Arabela” įgula, vadovaujama kapitono Raimondo Šiugždinio. Pirmajame šio etapo plaukime „Arabela”, kartu su „Raganosiu” ir „Yomayo”, kirto starto liniją prieš starto signalą ir dėl to turėjo grįžti pakartoti starto. Vis dėlto ji sugebėjo pasivyti varžovus ir finišuoti antra. Kituose dviejuose plaukimuose virė ypač permaininga kova – distancijoje pirmavo tai „Raganosis”, tai „Tornado”, tai „Yomayo”. Tačiau pasiaukojimai kovojusi „Arabelos” įgula ir čia sugebėjo prieš finišą išplėšti pergales abiejuose plaukimuose.
Antrąją vietą šiame etape laimėjo praėjusių metų bronzos medalių savininkai – jachtos „Tornado” komanda, kurią į pergalę vedė kapitonas Audrius Jasinskas. „Tornado” laimėjo pirmąjį plaukimą, o kituose atitinkamai liko trečia ir ketvirta. Du kartus finišavusi trečia ir vieną kartą ketvirta „Raganosio” įgula, vadovaujama kapitono Sauliaus Pajarsko, etape užėmė trečiąją vietą.

Antrajame čempionato etape debiutavusi nauja RS-280 jachta „Levante”, vadovaujama patyrusio kapitono Tauro Rymonio, trečiajame plaukime sugebėjo užimti antrąją vietą. Tuo tarpu kitai debiutantei – jachtai „Barta” – sėkmė nebuvo palanki. Jau pirmajame plaukime trūkus stiebą laikančiam trosui „Bartos” stiebas lūžo ir įgula pasitraukė iš kovos.

Po dviejų etapų Švyturio RS-280 jachtų klasės buriavimo čempionate pirmauja pernykštė čempionė – jachta „Arabela” (kap. R. Šiugždinis). Iš viso ji turi tik 6 baudos taškus (kuo aukštesnę vietą plaukime užima jachta, tuo mažiau gauna baudos taškų – čempionatą laimės komanda, per visą laikotarpį surinkusi mažiausiai baudos taškų). Antra – jachta „Tornado” (kap. A. Jasinskas) su 11 baudos taškų, trečia – „Raganosio” (kap. Saulius Pajarskas) įgula – 15 baudos taškų.

Trečiasis čempionato etapas įvyks birželio 9 d. Kauno marių akvatorijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .