5 patarimai, kaip mažiau valgyti

Kornelio universiteto profesorius Brajanas Vonsinkas savo knygoje „Nerūpestingas valgymas” nagrinėja psichologinius mechanizmus, kurie žmones verčia persivalgyti.

Žmogaus skrandis nepakankamai jautrus, kad pastebėtų nedidelį kalorijų skirtumą. Į suvalgyto maisto kiekį jis dažniausiai sureaguoja ne anksčiau kaip po 20 minučių. Todėl žmonės, svarstydami, gal laikas nustoti valgyti, įprato pasikliauti klausa ir uosle. Tad dažniausiai persivalgo.

Didelės lėkštės priverčia žmones daugiau ir suvalgyti.

Štai penki profesoriaus B.Vonsinko patarimai, kaip išvengti persivalgymo.

1. Paslėpkite sausainius, o matomoje vietoje padėkite morką.

Mes valgome tai, ką matome. Jeigu kaskart atidarydami šaldytuvą išvysite mineralinio vandens butelį, dažniau apie jį galvosite ir jo gersite. Todėl saldumynus nustumkite toliau, o morkas ir salierus laikykite viršutinėje šaldytuvo lentynoje, ten, kur juos matytumėte.

2. Taip pat ir darbe.

Jeigu darbovietėje turite saldainių lankytojams, juos laikykite neskaidriame inde. Atlikdami eksperimentą, B.Vonsinkas ir jo kolega Džimas Palmeris nustatė, kad sekretorės, sėdinčios šalia skaidrių vazų su „Hershey’s Kisses” saldainiais, suvalgo 71 proc. (77 kalorijomis per dieną) daugiau nei tos, šalia kurių yra tokie pat, tik baltos keramikos indai. B.Vonsinkas sakė, kad skaidri vaza jums kainuos kelis nereikalingus kilogramus per metus.

3. Patogumai verčia vartoti.

Kuo paprasčiau vartoti picą, tuo daugiau jos suvalgysite, net jeigu skirtumas – tik sekundės. Todėl ant viršutinės lentynos dėdami morkas ir salierus, pirmiausiai juos nuplaukite ir supjaustykite – tada jų suvalgysite daugiau. Šalinkitės krekerių ir sausainių pakuočių, kurias taip patogu atidaryti – taip labai kaloringas užkandis tampa pernelyg lengvai pasiekiamas. Tokią pakuotę palikę ant lentynos, tikrai ją ištuštinsite.

4. Neatsikratykite įkalčių.

Per kitą B.Vonsinko eksperimentą žmonės suvalgydavo daugiau vištos sparnelių, jeigu iškart išmesdavo kaulus. Kai kaulai lieka ant stalo, valgytojams prieš akis, jie primena, kiek šie jau suvalgė. Tai paaiškina ir bedugnės lėkštės fenomeną – iš lėkštės su pomidorų sriuba, kurią slapta papildydavo per vamzdelį po stalu, žmonės suvalgė kur kas daugiau nei iš paprastos lėkštės, kurioje sriubos mažėjo. Norėdami įvertinti, kiek suvalgė, žmonės žiūri, kiek liko lėkštėje.

5. Pasitelkite savo regėjimą.

Jeigu jūsų skrandis nesugeba suprasti, kiek kalorijų jau gavo, jums lieka pasikliauti akimis. Kuo didesnės apimties atrodo maistas, tuo mažiau jo suvalgysite. Todėl labai naudinga sriuba: jame esantis skystis žmonėms leidžia pajusti sotumą būtent tą akimirką, kai jie tikrai pasisotino, o ne tada, kai suvalgė šimtu kalorijų per daug.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.