Venesuelos teismo nurodymu kariai ketina perimti opozicinės televizijos stotį

Venesuelos Aukščiausiasis Teismas penktadienį įsakė Gynybos ministerijai perimti savo žinion opozicijai priklausančios televizijos stoties įrenginius, o armija prieš pradedant prieštaringai vertinamą stoties uždarymą ėmė rodyti galią.
Prezidento Hugo Chavezo (Ugo Čaveso) sprendimas uždaryti televizijos kanalą RCTV, kurį šalies vadovas kaltina 2002 metais rėmus prieš jį nukreiptą valstybės perversmą, sulaukė tarptautinės bendruomenės pasmerkimo ir davė pagrindo kelioms demonstracijoms.

Venesuelos Aukščiausiasis Teismas įsakė armijai „saugoti, kontroliuoti ir stebėti” stoties įrenginius bei aparatūrą, įskaitant perdavimo įrangą ir antenas, išdėstytas po visą šalį.

Šaltinis iš RCTV, kalbėjęs su sąlyga, kad liks neįvardytas, teigė, jog televizijos darbuotojai mano, kad kariai užims stoties būstinę Karakase.

Teismas nusprendė, kad vyriausybė privalo perimti RCTV transliavimo įrangą, idant užtikrintų sklandų jos perdavimą valstybiniam kanalui, kurio laidos, propaguojančios H.Chavezo socialistinės revoliucijos vertybes, pakeis RCTV programą.

Gynybos ministerijos atstovas tvirtino teismo sprendimo nematęs. RCTV advokatas šio atvejo nekomentavo.

Sprendimas priimtas praėjus kelioms valandoms po to, kai armijos transporto ir riaušėms malšinti skirtų šarvuočių vilkstinė ėmė patruliuoti Karakaso greitkeliuose, taip, pasak valdžios atstovų, stengdamasi užkirsti kelią bet kokiems opozicijos demonstrantų neramumams.

Iš Rusijos prisipirktų karinių naikintuvų „Sukhoi” pristatymo iškilmėse dalyvavęs karine uniforma pasipuošęs H.Chavezas kalbėjo, kad šalis yra pasirengusi bet kokiam „oligarchijos” – turtingojo proamerikietiškų pažiūrų elito, kurį, pasak jo, įkūnija RCTV – puolimui.

„Mes būsime pasirengę, mes visada pasirengę. Kad ir kas kiltų, mes tai numalšinsim”, – teigė jis.

Jungtinių Valstijų Senatas ketvirtadienį vienbalsiai priėmė rezoliuciją prieš „minties ir žodžio laisvės pažeidimus” Venesueloje, o į šeštadienį Karakase surengtą protestą susirinko dešimtys tūkstančių žmonių.

H.Chavezo kritikai teigia, kad jis Venesueloje siekia sukurti kubietiško stiliaus sistemą ir kaltina jį politizuojant naftos eksportuotojų organizacijai OPEC priklausančios šalies armiją, teismus bei naftos pramonę.

Politologai dažnai pabrėžia, kad kritiška Venesuelos žiniasklaida yra pagrindinė kliūtis, trukdanti H.Chavezui įdiegti savo mokytojo Kubos lyderio Fidelio Castro (Fidelio Kastro) sukurtą valstybės valdymo modelį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.