Piliečiai galės pakeisti atlyginimo būdą už valstybės išperkamą žemę

Piliečiai, kuriems nuosavybės teisės yra atkurtos atlyginant pinigais, iki 2005 m. gruodžio 31 d. galės pakeisti savo valią ir vietoj atlyginimo pinigais pageidauti atlyginti vertybiniais popieriais (akcijomis). Vertybiniais popieriais (akcijomis) bus atlyginama tik už valstybės išperkamą žemę. Piliečiai, kuriems apskrities viršininko sprendimu nuosavybės teisės atlyginant pinigais yra atkurtos už laisvą (grąžintiną) žemę, šia galimybe pasinaudoti negalės.
Taip nutarė Vyriausybė, pritardama 1997 m. rugsėjo 29 d. nutarimo Nr.1057 ,,Dėl Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo įgyvendinimo tvarkos ir sąlygų“ pakeitimui.

Vyriausybei patvirtinus Atlyginimo piliečiams už valstybės išperkamą išlikusį nekilnojamąjį turtą valstybei nuosavybės teise priklausančiais vertybiniais popieriais (akcijomis) tvarką, nuo 2002 m. per keturis atlyginimo vertybiniais popieriais etapus valstybės įmonė Valstybės turto fondas atlygino 7560 piliečių 153,4 mln. litų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą. Piliečiams buvo siūloma atlyginti keturių įmonių valstybei nuosavybės teise priklausančiomis akcijomis: akcinių bendrovių „Lietuvos telekomas“, „Lietuvos jūrų laivininkystė“, Rytų skirstomieji tinklai“ ir „Vakarų skirstomieji tinklai“ akcijomis. Šiuo metu (penktojo etapo metu) yra atlyginama AB „Lietuvos telekomo“ ir AB ,,Lietuvos jūrų laivininkystė akcijomis.

Vyriausybė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.