Gegužę, paskelbtą mėnesiu be smurto prieš vaikus, Klaipėdoje užfiksuotas prievartos prieš mažuosius proveržis.
Mušė patėvis
Šį mėnesį 11 apleistų, tėvų neprižiūrėtų vaikų paimti iš šeimų ir apgyvendinti Vaiko krizių centro grupėje.
5 mažieji klaipėdiečiai patyrė smurtą ir buvo gydomi ligoninėje.
Mažiausias suaugusiųjų sumuštas vaikas yra šešerių metų. Berniuką nuskriaudė patėvis.
Anksčiau apie šią šeimą Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojai žinių neturėjo. Paaiškėjo, kad vaikas auga neprižiūrimas, namuose nėra maisto, šeima gyvena labai netvarkingai. Berniukas laikinai apgyvendintas Vaiko krizių centro grupėje.
Tyrimas išaiškino, kad vaikai dažniausia patiria smurtą nuo patėvių, tėvų bei mamų.
Motinos girtauja
Trečiadienį krizių centro grupėje apsigyveno dar keturi vaikai. Tai Gėlių gatvėje gyvenančios motinos ir dukros vaikai.
Abi moterys girtauja ir neprižiūri mažylių. Dar praėjusią savaitę socialiniai darbuotojai aplankė šią šeimą ir rado alkanus, purvinus vaikus. Suaugusieji tuo metu girtavo, čia buvo prigužėjęs visas būrys benamių.
Socialiniai darbuotojai liepė moterims susitvarkyti ir pasirūpinti vaikais. Nors motina ir dukra žinojo, kad bus tikrinamos, šios savaitės pradžioje padėtis namuose nepasikeitė. Ir pirmadienį mažyliai neturėjo ko valgyti ir vilkėjo nešvariais drabužėliais. Visi keturi vaikai buvo palikti prižiūrėti vyresniajai moteriai. Ši buvo ne tik girta, bet ir labai blogai jautėsi.
Jos dukra, palikusi likimo valiai tris savo vaikus, dažnai kelioms dienoms dingsta iš namų.
Siekia susigrąžinti
Jau ketvirtus metus iš eilės Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Lietuvos vaikų teisių gynimo organizacija „Gelbėkit vaikus” skelbia akciją „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus”.
Akcijos metu organizuojami moksleivių bei jų tėvų susitikimai su Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojais, psichologais. Akcijoje dalyvauja ir nevyriausybinės organizacijos, policijos pareigūnai, mokymo bei ugdymo įstaigų pedagogai, organizuojamos pa-rodos, konkursai.
Vaikų teisių apsaugos tarnybos viršininkė Gražina Aurylienė tikino, kad tarnybos darbuotojų bei psichologų pokalbiai su mažylių neprižiūrinčiais tėvais dažnai būna veiksmingi. Skriaudžiami vaikai krizių centre praleidžia nuo vieno iki penkių mėnesių, tačiau dauguma tėvų siekia juos susigrąžinti.