Puikiai įrengta vieta nuteikia darbui

Visais laikais daugelis žmonių norėjo namie turėti darbo kampelį arba atskirą darbo kambarį. Deja, neretai gyvenamosios erdvės plotas tampa pagrindine kliūtimi įsirengti darbo kambarį, ypač mažų butų savininkams. Vis dėlto nedidelę, bet funkcionalią ir jaukią darbo vietą galima susikurti bet kuriame namų kampelyje.

Reikia tik atrasti tinkamą vietą, tarkime, svetainėje, miegamajame ar net virtuvėje.

Pasiūlymai

Mažiausiai pereinamose šių patalpų vietose pastatykite nedidelį darbo stalą ir kėdę. Jei galima, pasirinkite vietą prie lango, galėsite mėgautis natūraliu apšvietimu ir šiltais saulės spinduliais.

Nedidelei darbo vietai svetainėje galite panaudoti ir sekciją, kurios durelės atsidaro horizontaliai – tai bus rašomasis stalas. Patogus ir praktiškas sprendimas – baigę darbus uždarysite ir užrakinsite, jei durelės su užraktu.

Vienas geriausių sprendimų mažai darbo vietelei svetainėje ar miegamajame įsirengti – įsigyti nedaug vietos užimantį senovinio stiliaus rašomąjį stalą – sekreterą.

Funkcionaliai galite išnaudoti ir likusią tuščią erdvę po laiptais. Jei nuspręsite būtent čia rengti darbo vietą, pratęskite kelias laiptų pakopas, ir šios taps originaliomis lentynomis susidėti dokumentams, knygoms. Šią erdvę atskirkite pertvara – širma, spinta, grūdintu stiklu arba iš natūralių vytelių pinta „tvorele“. Taip susikursite puikų ir ramų darbo kampelį.

Tinkamiausias stalas

Svarbiausi tokios darbo vietos baldai – stalas ir patogi kėdė. Taigi kurti darbo zoną pradėkite būtent nuo jų.

Jei turite galimybę darbo kampeliui atrėžti daugiau erdvės, kad joje tilptų ir didesnis stalas, jį išsirinkite patogų, praktišką ir talpų. Optimaliausias pasirinkimas būtų iš natūralaus medžio (ąžuolo, uosio, pušies, maumedžio) pagamintas stalas. Toks pirkinys kainuotų nepigiai, tačiau galbūt verta tokį įsigyti. Tai ilgalaikė investicija.

Renkantis darbo stalą mažai erdvei patariama pirmenybę teikti stalams su daugybe lentynėlių, stalčiukų daiktams susidėti. Tai padės išvengti nuolatinės netvarkos ant darbo stalo. Labai praktiškas pasirinkimas būtų specialiai į kampą įspraudžiamas stalas. Taip pavyks laimėti vietos, neliks tarpų.

Jei jūsų būste vyrauja klasikinis stilius, prie jo labai derės ne tik minėtas senovinio stiliaus sekreteras, bet ir kitoks klasikinis stalas. O gal verta užsukti į antikvariatą ir įsigyti puikiai išsilaikiusį kelių šimtmečių senumo, autentišką ar net rankų darbo stalą? Jis taip pat kainuotų nepigiai, tačiau daug metų atlaikęs stalas ir naujajam šeimininkui, ko gero, tarnaus dar ilgai.

Ir svarbiausias patarimas renkantis stalą: neužmirškite, kad prie jo sėdėsite jūs, o ne interjero specialistas, parduotuvės konsultantas ar patarimus žarstantis draugas. Todėl rinkitės tik tai, kas jums patinka, atrodo patogu ir praktiška. Jei stalas nepatinka – nepirkite jo.

Perkame kėdę

Išsirinkome stalą, taigi laikas pradėti kėdės paieškas. Interjero specialistai pasakytų, kad stalas ir kėdė – tai gyvas, darniai veikiantis organizmas.

Tarkime, jei stalas per aukštas, kėdė turi kompensuoti šį trūkumą reguliuojant šios aukštį, atlošo pasvirimo kampą. Taigi kėdė turi būti patogi, kokybiška ir praktiška. Kaip tokią išsirinkti?

Geriausia įsigyti kokybiškesnę, turinčią daugiau techninių galimybių, vadinasi, ir brangesnę kėdę. Pigi vargu ar laikys ilgai.

„Namų pasaulyje“ rašėme apie patogios darbo kėdės ypatumus. Pagal Lietuvoje galiojančias higienos taisykles darbui skirta kėdė turi būti stabili, leidžianti lengvai ir laisvai judėti, pasirinkti patogią pozą. Manoma, jog geriausia, kai kėdė turi kėlimo ir sukimo mechanizmą, leidžiantį reguliuoti aukštį ir atlošo atlenkimo kampą. Beje, atlošas sėdint turi būti aukštas ir pasviręs, kad nugarai būtų patogiau (rekomenduojamas jo aukštis – 38-40 cm).

Be to, medikai pataria kėdės nepirkti, jei ant jos pasėdėjus vos valandėlę pradeda mausti nugarą. Ji jums netinka ir nebus patogi. Todėl pirkdami kėdę būtinai ant jos bent trumpam prisėskite ir atkreipkite dėmesį, ar šlaunys užima horizontalią padėtį, ar pėdos tvirtai padėtos ant grindų. Tai geros laikysenos pagrindas. Taip pat atkreipkite dėmesį į parankius, kokiu atstumu jie vienas nuo kito nutolę, ar netrukdys jums sėdint dirbti.

Atkreipkite dėmesį ir į medžiagas, iš kurių pagaminta patikusi kėdė. Jei ji aptraukta oda ar vinilu, ilgiau dirbant pradės kaisti šlaunys (šie audiniai nepraleidžia oro), tačiau šias medžiagas lengva prižiūrėti. Jei kėdė aptraukta vilnoniu arba sintetiniu audiniu, oro pralaidumas bus geras, tačiau valyti sunkiau.

Geras apšvietimas

Dar vienas svarbus patarimas rengiant darbo vietą – ją gerai apšviesti, kad sklindanti šviesa nekenktų regėjimui.

Puiku, jei darbo vietai įrengti radote laisvą kampelį prie lango – laimėsite natūralios šviesos. Šiuo atveju atkreipkite dėmesį ir į tai, kurioje pusėje langai – šiaurės ar pietų. Jei šiaurės, rekomenduojama atsisakyti užuolaidų ir žaliuzių, kurios riboja vidun patenkančią šviesą, jei pietų pusėje – priešingai.

Darbo vietai labiausiai tinka bendras patalpos apšvietimas ir papildoma stalo lempa lanksčiu korpusu, su reguliuojamu šviesos srautu. Taip lengviau reguliuoti apšvietimo intensyvumą, šviesos kritimo kampą. Įrengiant darbo vietą ir parenkant vietą stalo lempai patariama vengti kryptinio šviesos šaltinio, šviesos ir tamsos kontrastų (tai vargina akis, kenkia regėjimui).

Apšvietimo specialistų teigimu, šviesa nuo stalinės lempos turi kristi taip, kad nesusidarytų šešėliai ir atspindžiai nuo blizgių paviršių, neakintų. Jei vakarais dirbate kompiuteriu, naudokite tiek bendrą kambario, tiek darbo vietos apšvietimą.

Na, o jaukumo darbo vietai gali suteikti tinkamai parinktas tapybos ar grafikos darbas, nuotrauka. Kaip puiki lova traukia miegoti, taip geras darbastalis nuteikia dirbti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Puikiai įrengta vieta nuteikia darbui"

  1. Joris

    Būtent mano darbo kampelis ir yra atskirtas širma. Ir tikrai turiu ramią ir puikią atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.