Klaipėdoje laukiama jachtų antplūdžio

Po poros metų pertraukos šią vasarą į Klaipėdą vėl užsuks viena iš didžiausių ir populiariausių Baltijos jūros regatų – „Baltic Sprint Cup“.

Liepos 21-ąją startavusios Vokietijos uoste Zasnice, Klaipėdos uoste tarptautinėje regatoje dalyvaujančios jachtos pasirodys liepos 27-ąją, penktadienį. Šeštadienį suplanuota regatos ir tuo metu vyksiančios Jūros šventės dalyvių eisena miesto gatvėmis iki Kruizinių laivų terminalo, kur vyks koncertas. Ten pat bus apdovanotas ir Gdansko – Klaipėdos etapo nugalėtojas. Kaip prizą jachtos nugalėtojos įgulai ketinama įteikti apie 30 centimetrų aukščio Klaipėdos simboliu laikomos Taravos Anikės skulptūrėlę.

Po trijų dienų viešnagės – liepos 29-ąją regata pasuks į šiaurę, Ventspilio link. Iš viso regatoje rungtis ketinančioms jachtoms reikės įveikti penkis etapus. Per 15 dienų buriuotojai įveiks 624 jūrmyles. Regatos finišas numatytas rugpjūčio 3 dieną Estijos uoste Piarnu.

Vakar uostamiesčio mero svetainėje susirinkę miesto vadovai bei regatos priėmimą organizuojančių įstaigų bei tarnybų atstovai tarėsi, ką iki paskutinio liepos savaitgalio reikėtų nuveikti, kad vienas iš įspūdingiausių vasaros renginių praeitų sklandžiai.

Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros centro Kruizų ir regatų skyriaus vadybininko Kipro Paldausko, jau šiandien norą dalyvauti regatoje yra pareiškę 25 laivai. Tikimasi, kad jų bus daugiau. Anot K. Paldausko, tarp regatos dalyvių daugiausia bus jachtų iš Vokietijos. Taip pat laukiama laivų iš Anglijos, Kanados, Latvijos, Švedijos ir net Naujosios Zelandijos. Regatoje antrus metus dalyvaus ir klaipėdiečių jachta „Vakarė“.

Prognozuojama, kad regatos dienomis Klaipėda, įskaitant įgulos narius, sulauks apie 300-350 šios tarptautinės jūrinės šventės dalyvių.

Laivų švartavimosi schemą planuojama parengti iki liepos 1 dienos, kai jau bus žinomas tikslus regatos dalyvių skaičius. Nors liepos 28 dieną Klaipėdoje laukiama ir lainerio „Constellation“, didelių problemų dėl laivų švartavimosi neturėtų kilti. Pasak K. Paldausko, iš jų tik vienai 24 metrų ilgio jachtai reikės daugiau vietos, tuo tarpu visos kitos kaip ir prieš porą metų puikiausiai sutilps prie Danės krantinių.

Regatos dalyviams reikiama infrastruktūra įpareigoti pasirūpinti Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyrius ir bendrovė „Klaipėdos laivų remontas“. Pasak Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, jų patogumui bus atgabenti tualetai, šiukšlių konteineriai, įrengti dušai, skalbykla, taip pat bus pasirūpinta, kad regatos teisėjai turėtų interneto, telefono ryšį bei kitą reikiamą organizacinę techniką.

Per likusius porą mėnesių bus sutvarkyta Kruizinių laivų terminalo aplinka, nutiesti šaligatviai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, užtaisytos Danės krantinėje vėl atsivėrusios smegduobės. Pasak AB „Klaipėdos laivų remontas“ vadovo Alvydo Butkaus, jau birželio 14 dieną duris atvers naujasis Jachtų uosto centras.

Regatos dienomis keltas į Smiltynę kursuos iš Šiaurės rago. Kadangi Danė bus pilna jachtų, joje neatsiras vietos ir mažiesiems laiveliams, kur jie bus įkurdinti, kol kas dar neapsispręsta.

Jūros šventės dienomis jau trečius metus iš eilės Klaipėdoje vyks ir istorinių burlaivių festivalis „Baltic Sail“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.