„Žalgiris” – LKL čempionas

Šeštose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse intriga ir emocijos tvyrojo visas 40 minučių. Po atkaklios kovos sudėtingą pergalę rezultatu 81:77 (19:21, 24:24, 16:19, ) iškovojo Kauno „Žalgiris”, įveikęs Vilniaus „Lietuvos rytą.

Rungtynes Lietuvos ryto krepšininkai pradėjo su dviem aukštaūgiais startiniame penkete – Marijonu Petravičiumi bei J.P.Batista. Tradiciškai pirmosios abiejų ekipų atakos buvo netaiklios ir tik po pusantros minutės kauniečiai pelnė pirmuosius taškus. Pirmąjį tritaškį vilniečiai pelnė sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, o pasižymėjo Karčemas Rushas. Sužaidus pusę pirmojo kėlinuko minimali vilniečių persvara (9:8). Po reklaminės minutės pertraukėlės antrąjį tritaškį vilniečiams įmetė Artūras Jomantas, išvesdamas „Lietuvos rytą” į priekį keturiais taškais, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes taiklais baudų metimais Marko Popovičius išlygino rezultatą (16:16). Per likusį laiką vyko klampus pozicinis žaidimas ir pirmasis kėlinukas baigėsi dviejų taškų kauniečių persvara (19:21).

Antrojo kėlinuko pradžioje K.Rushas taikliu dvitaškiu išlygino rezultatą, tačiau vilniečiai sugebėjo prasižengti du kartus per pirmąsias 45 sekundes. Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes „Žalgiris” sugebėjo atitrūkti šešiais taškais (21:27), tuo priversdami vilniečių strategą prašyti minutės pertraukėlės – kauniečių gretose kelias atakas taikliai užbaigė Lorenas Woodsas, kuris nusiimdavo ir daugumą kamuolių po savo krepšiu. Įpusėjus kėlinukui abi ekipos apsikeitė taikliais tolimais metimais bei greitomis kontratakomis (30:33). Per likusį laiką vaizdas aikštelėje nesikeitė – abi komandos įsivėlė į greitą žaidimą, ir likus žaisti 2.52 min. Andrius Šležas išvedė „Lietuvos rytą” į priekį (40:39). Kėlinuko pabaigoje pirmaujanti komanda keitėsi keletą kartų ir ilsėtis ekipos išėjo rezultatui esant 43:45 kauniečių naudai.

Trečiojo kėlinuko pradžioje tolimą metimą pataikė M.Popovičius, į ką A.Jomantas atsakė įspūdingu prasiveržimu, o sužaidus tris minutes – trijų taškų kauniečių persvara ( 47:50). Įpusėjus kėliniui „Žalgiris” atitrūko – po L.Woodso dvitaškio su pražanga kauniečiai priekyje 10 taškų. (49:59), šis skirtumas išsilaikė keletą minučių, po ko sekė kelios sėkmingos „Lietuvos ryto” atakos, ir likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes rezultatas buvo 55:61 kauniečių naudai. Per paskutinę minutę kauniečiai dar pataikė tolimą metimą, ir prieš lemiamą kėlinuką rezultatas švieslentėje rodė 59:64.

Intrigos netrūko ir ketvirtajame kėlinuke, kai tolimą metimą pataikė Ivanas Koljevičius ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (62:64). Tačiau daugiausiai L.Woodso pastangomis kauniečiai padidino atotrūkį, o po Jono Mačiulio tritaškis kauniečių persvara išaugo iki 8 taškų (72:64). Vis dėlto vilniečiai nesiruošė nuleisti rankų ir po sėkmingų J.P.Batistos prasiveržimų sumažino atsilikimą iki minimumo (72:73). Likus žaisti pusantros minutės D.Collinsas pataikė tik vieną baudos metimą, o Mindaugo Lukauskio metimas buvo taiklus (74:74). Vieną baudos metimą pataikė K.Rushas, o M.Machado atsakė tritaškiu ir likus žaisti 33 sekundes „Žalgiris” buvo priekyje 77:75. Collinsas perėmė svarbų kamuolį ir „Žalgiris” priverė varžovus prasižengti. M.Machado sumetė abi baudas ir užtikrino pergalę. Kiek vėliau skirtumą padidino tas pats Collinsas ir nugalėtojas buvo aiškus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "„Žalgiris” – LKL čempionas"