Užsitęsusios kvėpavimo ligos

Stojus permainingiems pavasario orams, skundžiamasi pasikartojančia sloga, įkyriu kosuliu, gerklės skausmais, pakimimu.

Tuos ilgalaikius negalavimus dažnai lydi bendras silpnumas, gausus prakaitavimas, nedidelė kūno temperatūra. Šie ligoniai dažniausiai gydosi patys ir todėl tik po poros savaičų ar net mėnesių atvyksta pas gydytoją.

Sergantiesiems pasikartojančia sloga atsiranda ūmaus veido daubų uždegimo simptomai: pūlingos išskyros iš nosies, nosies užgulimas, veido ir dantų skausmai, išskyros į nosiaryklę, kartais – kosulys, ryklės skausmas, uoslės sutrikimas, karščiavimas, galvos skausmas ir bendras silpnumas. Komplikuotais atvejais gali patinti ir parausti skruostai, kakta, vokai.

Sergant lėtiniu sinusitu visi simptomai ne tokie ryškūs, bet tiriant randami jau struktūriniai patologiniai nosies ertmės pokyčiai: nosies pertvaros iškrypimas, nosies polipai, adenoidai. Labai paburksta nosies gleivinė sergant alergine ar hipertrofine sloga, kas taip pat skatina sinusito atsiradimą.

Iš nosiaryklės infekcija plinta žemyn – į trachėją, bronchus. Susergama ūmiu bronchitu, kuris pasireiškia sausu varginančiu kosuliu, deginančio pobūdžio skausmu už krūtinkaulio. Drėgnas kosulys atsiranda vėliau. Dažniausiai ligoniai, sergantys ūmiu bronchitu, karščiuoja 3 – 5 dienas, o kosti 7 – 10 dienų.

Pagal vyraujančius simptomus skiriamos trys ūminio bronchito klinikinės formos. Pirmosios formos pagrindinis simptomas yra sausas varginantis kosulys iki 6 – 8 savaičių. Antrosios formos – kosulys ir po kelių dienų nuo ligos pradžios atsiradęs skrepliavimas. Tai rodo, kad virusinė infekcija komplikavosi bakterine infekcija. Trečioji forma pasireiškia dusuliu, kurį sąlygoja bronchų obstrukcija: sausi karkalai, forsuoto iškvėpimo metu girdimi kaip švokštimas. Jei bronchitas negydomas, tai infekcija pasiekia plaučių audinį ir sukelia ten uždegimą.

Skirkime pakankamai laiko ir dėmesio savo seikatai nuo pat ankstyvo ryto ir išvengsime užsitęsusių kvėpavimo ligų bei jų komplikacijų. Lengva rytinė mankšta, kvėpavimo pratimai, fizinis aktyvumas dieną, laisvalaikis gamtoje padės stiprinti sveikatą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.