Paplūdimiai – be naujovių

Klaipėdos paplūdimiai jau pasirengę atlaikyti poilsiautojų antplūdį.

Tačiau prie jūros pailsėti susirengę klaipėdiečiai ir miesto svečiai pliažuose neišvys jokių naujovių.

Užuot investavusi į paplūdimių infrastruktūrą, savivaldybė buvo priversta daugybę lėšų skirti reabilituoti po žiemos paauglių nuniokotus pliažus ir jų prieigas.

Reiškė priekaištus

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu, uostamiesčio paplūdimiai vasaros sezonui jau parengti kone šimtu procentų.

Vakar į pliažus dar buvo vežamas paskutinis inventorius: persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės, gelbėtojų nameliai.

„Netikusiai supintos žabtvorės. Kai kur jomis apraizgytas per didelis paplūdimių plotas, kad net nėra kur gelbėtojų kabinų pastatyti. Niekas su mumis nederino pynimo darbų ir plotų”, – sakė I.Šakalienė.

Pliaže mėtosi daug žabų, kurie taip ir liko neįpinti į žabtvores.

Nežinoma, ar jie bus išvežti.

„Mane patikino, kad tų žabų ir nereikia išvežti, esą juos užpustys smėlis. Gal taip ir bus iš tikrųjų. Tokių darbų mes nekoordinuojame”, – teigė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Jos žodžiais, prieš kelias savaites paplūdimius tvarkančiai bendrovei „Žalyna ir partneriai” buvo pareikšta priekaištų dėl neatliktų darbų.

„Pasirengimas sezonui vyko truputėlį vangiai, nebuvo sutvarkyti audrų paplauti laiptai. Savaitgalį nuvažiuosiu patikrinti, ar į mūsų pastabas buvo atsižvelgta”, – tvirtino I.Šakalienė.

Vandalai nerimsta

Paplūdimių tvarkymui šiemet buvo skirta beveik pusė milijono litų, nors prašyta 700 tūkst. litų. Už juos buvo suremontuoti sulaužyti suolai, šiukšliadėžės, takai.

„Net širdį skauda, kiek reikia išleisti pinigų sutaisyti vandalų nuniokotą paplūdimio inventorių. Juk už tuos pinigus galima ir naujų tualetų pastatyti, ir geriamojo vandens čiaupus įrengti”, – sielojosi I.Šakalienė.

Akivaizdu, kad vandalai nurimti neketina.

Bendrovės „Žalynos ir partneriai” darbuotojai vakar jūroje rado paskandintą persirengimo kabiną, kurią pliaže buvo pastatę ketvirtadienį.

Vargas dėl vėliavų

I.Šakalienė džiaugėsi, kad savivaldybė sulaukė patvirtinimo, jog ir šiemet Mėlynoji vėliava plėvesuos trijuose uostamiesčio paplūdimiuose.

Tokiu kokybės ženklu įvertintas Smiltynės, I ir II Melnragės paplūdimiai, kurių bendras ilgis pusantro kilometro.

Pasiteiravus, kodėl savivaldybė nesiekia, kad daugiau pliažų būtų įvertinti Mėlynąja vėliava, I.Šakalienė tikino, kad tai sudėtinga.

„Tuose paplūdimiuose ir taip vargo vakarienė. Išlaikyti reikiamą lygį labai sunku. Be to, įrengti paplūdimius taip, kad jie atitiktų 27 Mėlynosios vėliavos reikalavimus, reikia daug lėšų. Tokiuose paplūdimiuose turi būti ir geriamojo vandens čiaupai, ir tualetai su vandeniu, ir neįgaliesiems skirti nusileidimai prie jūros”, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Nors kasmet už Mėlynąsias vėliavas savivaldybė Lietuvos žaliųjų judėjimui sumoka po 35 tūkst. litų, I.Šakalienė tikino, kad pinigai nėra priežastis nesiekti kokybės ženklo.

Prašys pinigų

Klaipėdos paplūdimius ir šiemet valys bendrovė „Žalyna ir partneriai”. Ji pernai laimėjo savivaldybės skelbtą konkursą ir įsipareigojo Klaipėdos pliažus trejus metus valyti už maždaug 2 mln. litų.

Tačiau „Žalynos ir partnerių” direktorius Valdemaras Balsys ėmė kalbėti, kad pinigų turėtų būti skirta ir daugiau.

„Jau parengėme raštą savivaldybei, kad, atsižvelgiant į infliaciją, turėtų būti rasta papildomų lėšų”, – teigė V.Balsys.

Jis žadėjo, kad paplūdimiai šiemet bus švarūs. Tačiau neketina šiukšles iš pliažų vežti dažniau, o tik vieną ar du kartus per dieną.

Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Urbonas tvirtino, kad gelbėtojų komanda jau surinkta. Tačiau, atsižvelgiant į nepalankius orus, jie paplūdimiuose kol kas dar nebudės.

Anot V.Urbono, skęstančiuosius gelbės specialiai tam parengti studentai.

Vanduo švarus

Nors vanduo dar šaltas ir nevilioja maudynių mėgėjų, Visuomenės sveikatos centro Klaipėdos filialo bendrosios higienos gydytojas Rimantas Giedraitis nuramino, kad jūra nėra užteršta.

Specialistai šią savaitę atliko paplūdimių vandens laboratorinius tyrimus. Jų metu nustatyta, kad vanduo atitinka higienos normas.

Tačiau, ar nėra užterštas smėlis, kol kas niekas netyrė.

Pasak Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausiosios inspektorės Ninos Gendvilienės, smėlio kokybės tyrimai nėra privalomi.

Juos, savivaldybės užsakymu, turi atlikti Visuomenės sveikatos centras.

„Mes kol kas patikrinome tik greta paplūdimių esančius stacionarius tualetus. Jie nėra itin geros būklės. Smiltynės tualetui penkiabale sistema rašyčiau trejetą, kiti dar prastesni”, – sakė N.Gendvilienė.

I.Šakalienės teigimu, šiemet pradės veikti tualetas Giruliuose. Tačiau paplūdimiuose jų tikėtis neverta.

Bus tik tiek, kiek pastatys paplūdimio kavinių šeimininkai.

Palapinių neliks

Kol kas neaišku, kiek šiemet paplūdimiuose veiks kavinių.

Anot Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotojo Rimanto Armono, nors konkursą laimėję ir vietas išsipirkę yra aštuoni verslininkai, kol kas tik du iš jų kreipėsi dėl leidimo prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Įsirengti paplūdimio kavinę Klaipėdoje nebrangu. Rinkliava vienam mėnesiui siekia vos 7 litus už kvadratinį metrą paplūdimio ploto.

Vidutinis kavinės plotas – apie 100 kvadratinių metrų.

R.Armonas džiaugėsi, kad verslininkai nesibodi investuoti į savo verslą. Todėl gali būti, jog šiemet paplūdimiuose stovės ne palapinės, o kur kas estetiškiau atrodančios kavinukės.

Be to, anot R.Armono, šalia kavinių verslininkai įrengs įvairių sporto, žaidimų aikštelių.

„Jei tokios paslaugos bus mokamos, verslininkai privalės mokėti rinkliavą. Todėl greičiausiai pramogas jie siūlys norėdami pritraukti klientų, o ne iš jų uždirbti”, – svarstė R.Armonas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.