Futbolas: rinktinėje – nauji veidai

Į Lietuvos futbolo rinktinę rengtis Europos čempionato atrankos mačams Kaune su gruzinais (birželio 2-ąją) ir pasaulio čempionais italais (birželio 6-ąją) pakviesti 25 žaidėjai. Tarp jų bus ir naujų veidų.

Ramenskojės „Saturn“ saugas Edgaras Česnauskis rinktinei neatstovavo jau pusantrų metų. Trejas pernykštes „Euro-2008“ atrankos rungtynes žaidėjas turėjo praleisti dėl diskvalifikacijos. Šių metų kovą, artėjant mačams su Prancūzijos ir Ukrainos ekipomis, E.Česnauskis atsiuntė Lietuvos futbolo federacijai raštą, kad yra traumuotas. Rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas keletą kartų skambino futbolininkui, kaip ir buvo žadėjęs, bet kol kas su juo nepavyko susisiekti.

Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius mano, jog gana keista girdėti ir skaityti, kad žaidėjai reikalauja sau išskirtinio dėmesio, jaučiasi labai įsižeidę. „Esame profesionalūs futbolininkai, todėl turime išmokti reaguoti į kritiką. E.Česnauskį treneris pakvietė į rinktinę, o ir mes, komandos nariai, norime su Edgaru pasikalbėti“, – duodamas interviu tinklalapiui futbolas.lt sakė T.Danilevičius.

Lietuvos komandai negalės padėti trys traumuoti Edinburgo „Hearts“ futbolininkai: puolėjas Edgaras Jankauskas, saugas Deividas Česnauskis, gynėjas Nerijus Barasa. Ekipoje nebus ir Ramenskojės „Saturn“ gynėjo Rolando Džiaukšto – jis yra patyręs klubo traumą.

Pirmą kartą į rinktinę šiemet pakviestas sėkmingai Rumunijos čempionate rungtyniaujantis Tadas Labukas (Galačio „Otelul“). Nutarta išbandyti ir nuo šių metų Lodzės LKS žaidžiantį krašto saugą Marių Kižį, kuris gana gerai užsirekomendavo Lenkijos pirmenybėse. Rinktinės debiutantu taip pat galima vadinti „Hearts“ saugą Kęstutį Ivaškevičių.

Oficialiame Lietuvos nacionalinės ekipos žaidėjų sąraše nėra puolėjo Roberto Poškaus, kuris turi galiojantį kontraktą su Sankt Peterburgo „Zenit“, bet nerungtyniauja net dublerių komandoje. Tačiau A.Liubinskas pažymėjo, kad R.Poškus dalyvaus rinktinės treniruotėse. „Turime pamatyti, kokia puolėjo sportinė forma. Neatmetama galimybė, jog jis bus įtrauktas į komandą“, – kalbėjo vyriausiasis treneris.

Lietuvos futbolininkų treniruočių stovykla prasidės gegužės 28 dieną Vilniuje.

——————————————————————————–

Lietuvos rinktinė

Vartininkai: Žydrūnas Karčemarskas (Maskvos „Dinamo“, Rusija), Mindaugas Malinauskas („Kaunas“), Paulius Grybauskas (Galačio „Otelul“, Rumunija).

Gynėjai: Marius Stankevičius („Brescia“, Italija), Tomas Žvirgždauskas („Halmstads“, Švedija), Andrius Skerla (Vilniaus „Vėtra“), Gediminas Paulauskas (Panevėžio „Ekranas“), Arūnas Klimavičius (Maskvos „Dinamo“, Rusija), Vidas Alunderis (Liubino „Zaglębie“, Lenkija), Irmantas Zelmikas (Simferopolio „Tavrija“, Ukraina).

Saugai: Saulius Mikoliūnas, Kęstutis Ivaškevičius (Edinburgo „Hearts“, Škotija), Deividas Šemberas (Maskvos CSKA, Rusija),

Mindaugas Kalonas, Darius Miceika (Liepojos „Metalurgs“, Latvija), Igoris Morinas (Vilniaus „Žalgiris“), Edgaras Česnauskis (Ramenskojės „Saturn“, Rusija), Andrius Gedgaudas (Baku „Inter“, Azerbaidžanas), Mantas Savėnas („Ekranas“), Marius Kižys (Lodzės LKS, Lenkija).

Puolėjai: Tomas Danilevičius („Bologna“, Italija), Ričardas Beniušis („Kaunas“), Tomas Radzinevičius („Kladno“, Čekija), Vitalijus Kavaliauskas („Ekranas“), Tadas Labukas („Otelul“, Rumunija).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.