A. Kašpirovskio laukiama kaip vienintelės vilties pasveikti

Kitą savaitę į Lietuvą atvyksiančio Anatolijaus Kašpirovskio laukiama su nerimu ir viltimi. Psichiatrai baiminasi pacientų antplūdžio, o būsimieji žiūrovai tikisi galimybės pasveikti.

Prieš porą dešimtmečių išgarsėjęs A. Kašpirovskis vadinamas psichoterapeutu, ekstrasensu, hipnotizuotoju ir magu, tačiau tokie titulai patį jį žeidžia. Prieštaringai vertinama asmenybė siūlo jį vadinti tiesiog „Anatolijumi Kašpirovskiu“.

Nors susitikimai su hipnozės meistru vyks tik kitą savaitę, jie jau spėjo sukelti nemažai aistrų ir klausimų.

A. Kašpirovskio turą Lietuvoje ir Estijoje organizuojančios įmonės „Makrokoncertas“ atstovai, paklausti, ko žiūrovai gali tikėtis iš šio renginio, tikina, kad tai tebus viso labo susitikimas. Taip nurodoma ne tik afišose, bet ir su juo pasirašytoje sutartyje.

Organizatoriai neigia, jog taip bandoma atsiriboti nuo galimų neigiamų vertinimų ir priešiškos reakcijos.

A. Kašpirovskis tikino, kad atvažiuoja ne gydyti, bet mokyti žmones, kaip psichologiniu keliu įveikti negalią. Tiesa, pripažįsta, jog tai daro savitais metodais.

Pasak „Makrokoncerto“ Komunikacijos skyriaus vadovės Ingos Grigaliūnaitės, organizuoti A. Kašpirovskio seansus Baltijos šalyse imtasi sulaukus to pageidaujančių žiūrovų laiškų. Mat kai kurie žmonės, prisimenantys dviejų dešimtmečių įvykius, vėl tikisi teigiamo poveikio sveikatai.

1988-1989 metais per Rusijos „Ostankino“ televiziją visai Sovietų Sąjungai rodyti masiniai seansai, per kuriuos žiūrovai buvo gydomi nuo įvairių ligų, alkoholizmo ir net vėžio. Kai transliuodavo šiuos seansus, miestų gatvės ištuštėdavo – prie televizijos ekranų sėsdavo šeimomis.

Nors psichiatrai po to tikino sulaukę daugiau nei įprasta ligonių, yra žmonių, tikinančių, kad A. Kašpirovskis padėjo jiems išsigydyti įvairias ligas ir negalavimus.

Vienintelė viltis pasveikti?

Nepaisant atsargių organizatorių komentarų, kad žiūrovai tiesiog susitiks su A. Kašpirovskiu, Klaipėdos žvejų rūmų ryšių su visuomene specialistė Indrė Bareikytė sulaukė interesantų, kurie teigia, jog kitą trečiadienį į Klaipėdą atvykstantis A. Kašpirovskis – paskutinė viltis išgyti, skambučių.

Viena moteris pasakojo apie nemažai operacijų patyrusią ir sunkiai vaikščiojančią tetą, kuri nemato kitos išeities pasveikti ir įsivaizduoja, kad jai gali padėti tik buvusi sovietinių laikų legenda.

Populiaresni pigesnieji, po 50 litų kainuojantys, bilietai. Juos į susitikimą Klaipėdoje aktyviausiai perka pagyvenę žmonės bei tie, kurie prisimena dviejų dešimtmečių senumo įvykius.

Anot I. Bareikytės, tuomet apie netradicinės medicinos gydymo būdus beveik nieko nebuvo žinoma, tad masiniai hipnozės seansai buvo priimami kaip stebuklas, o A. Kašpirovskis – autoritetas bei žvaigždė, nes kitų tuomet nebuvo.

Būsimieji Klaipėdos žiūrovai, daugiausia pagyvenusio amžiaus, anot pašnekovės, A. Kašpirovskio atžvilgiu nusiteikę itin geranoriškai.

Didins estų gimstamumą

A. Kašpirovskio susitikimai su žiūrovais bus surengti ne tik keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir Estijoje. Taline ir Rygoje jam yra tekę būti, tačiau mūsų šalyje jis lankysis pirmą kartą.

Pasak I. Grigaliūnaitės, Estijoje masinės hipnozės meistras pristatomas kaip šmaikštus žmogus, o vietos žiniasklaidos labiausiai eskaluojama tema – galimybė išsigydyti nevaisingumą ir pagerinti gimstamumą šioje Baltijos šalyje.

67 metų A. Kašpirovskis į Lietuvą ketina atvykti pirmadienio vakarą, pasirodymo Vilniuje išvakarėse. Klaipėdoje sovietinių laikų žvaigždė neketina ilgiau apsistoti ir nusiteikusi tik darbui. Anot organizatorių, išskyrus įprastų buitinių, kitokių pageidavimų A. Kašpirovskis nepateikė.

Daugiausiai bilietų kol kas išpirkta Vilniuje, nors jų pardavimais nesiskundžiama tiek Lietuvoje, tiek Estijoje. Tiesa, pas estus A. Kašpirovskis pristatomas ne kaip Rusijos, o Ukrainos atstovas.

Anot I. Grigaliūnaitės, pagal išankstinį susitarimą svečias nebus linkęs bendrauti su žiniasklaida dėl įtempto turo grafiko. Tuo esą jis niekuo nesiskiria nuo kitų gastroliuojančių žvaigždžių, kurios atsisako susitikti su žurnalistais ir nori daugiau laiko skirti poilsiui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "A. Kašpirovskio laukiama kaip vienintelės vilties pasveikti"

  1. bigcatwar

    Jo istorijos mohikanas, toliau dar buvo ir pas mus pakso-kvaksiaus lolachvili ir kitu pranasu. DIBILU TAUTA, dirbt reikia o ne svaigt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.