Tarptautinį projektą apraizgė intrigos

Projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” įgyvendinimą stabdo skandalai. Atleista viešosios įstaigos direktorė įsitikinusi, kad buvo pašalinta norint į jos kėdę pasodinti steigėjams parankesnį žmogų.

Prestižinis projektas „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” vėl stringa. Tarptautinio lygio renginius organizuojanti viešoji įstaiga liko be vadovybės. Vakar Kultūros ministerija iš pareigų atleido jos direktorę Giedrę Kabašinskienę. Užvakar atsistatydinimo pareiškimą įteikė vykdomoji direktorė Rūta Vanagaitė. Apie pasitraukimą iš įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” valdybos pranešė ir programų direktorė Elona Bajorinienė.

Tačiau kritiškoje padėtyje atsidūrę įstaigos darbuotojai tikina, kad sugebės tinkamai įgyvendinti projektą.

Tvyrojo įtampa

Viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” steigėjos ir dalininkės – Vilniaus miesto savivaldybė ir Kultūros ministerija – nusprendė iš pareigų atleisti įstaigos direktorę G.Kabašinskienę. Oficiali direktorės atleidimo versija – daugybė jos vadovaujamos įstaigos darbo problemų. „Išryškėjo nemažai įstaigos valdymo trūkumų, nepatenkinami ir darbo tempai. Manome, kad direktorė įstaigos naudai nepakankamai dirbo, todėl nusprendėme, kad reikia atsisakyti jos paslaugų”, – LŽ sakė kultūros viceministras Gintaras Sodeika.

Neoficialiai teigiama, kad atsisakyti G.Kabašinskienės paslaugų nuspręsta ir dėl jos nesutarimų su buvusiais pavaldiniais. Pastarosiomis savaitėmis darbo atmosfera viešojoje įstaigoje buvo labai pablogėjusi. „Sprendimus priimančioje valdyboje tvyrojo įtampa”, – patvirtino prie įstaigos vairo laikinai stojusi E.Bajorinienė.

Nekvalifikuota direktorė

Griežtos kritikos buvusi direktorė G.Kabašinskienė prieš porą dienų sulaukė iš buvusios pavaldinės įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” vykdomosios direktorės R.Vanagaitės.

Pastaroji teigė, kad atsisakyti pareigų ją privertė nesutarimai su G.Kabašinskiene. „Kad direktorė nekvalifikuota, tai jau seniai buvo aišku. Keista, kad, pavyzdžiui, žmogus gali pats sau parengti konkurso sąlygas”, – teigė R.Vanagaitė.

Pasak jos, buvusiai viršininkei trūko elementariausių žinių ir įgūdžių, reikalingų vadovauti tarptautiniam projektui. „G.Kabašinskienei kiekvieną dieną kildavo įvairių klausimų, į kuriuos reikėdavo atsakyti, aiškinti. Jos lygis valdyboje buvo kaip stažuotojos”, – priekaištų buvusiai viršininkei negailėjo R.Vanagaitė.

Pasak atsistatydinusios vykdomosios direktorės, gerai neišmanydama darbo specifikos G.Kabašinskienė forsuodavo būtinų sprendimų priėmimą. Norėdama paspartinti projekto rengimo ir įgyvendinimo darbus R.Vanagaitė pasirūpino valdybos, kurią sudarė buvusi direktorė, vykdomoji ir programų direktorės, įsteigimu. „Buvo du variantai: arba laukti, kol G.Kabašinskienę atleis, arba sukurti valdybos modelį, kur sprendimus priimtume visos trys”, – aiškino ji.

Tačiau sprendimus priimanti trijų direktorių valdyba įstaigos problemų neišsprendė. „Manau, kad viena iš mūsų turėjo pasitraukti. Kadangi direktorė nenorėjo užleisti savo pozicijų ir dėl jos nebuvo priimta jokių sprendimų, pasitraukiau aš”, – LŽ sakė R.Vanagaitė.

Būta destrukcijos

Darbo netekusi viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” direktorė G.Kabašinskienė įsitikinusi, kad buvo atleista norint į jos kėdę pasodinti steigėjams parankesnį žmogų.

G.Kabašinskienė mano, kad jos atleidimą paspartino ir vidinės intrigos.

Pavaldinės priekaištų sulaukusi G.Kabašinskienė tikino, kad anksčiau bendradarbiai jos vadovavimu nesiskundė. „Pastabos dėl netinkamo darbo man nebuvo sakomos”, – aiškino G.Kabašinskienė.

Dėl nesutarimų su pavaldiniais atleistoji direktorė kaltino netinkamą sprendimų priėmimo tvarką. „Destrukcija, kurios buvo labai daug, įstaigoje prasidėjo atsiradus valdybai”, – skundėsi ji.

G.Kabašinskienė mano, kad įstaigos steigėjai padarė klaidą palaiminę R.Vanagaitės siūlymą dėl trijų vadovių tarybos, kurioje buvo priimami visi svarbiausi sprendimai, kūrimo. „Esant tokiam vadovavimo modeliui įstaiga negali veikti. Tai, kad valdyboje sprendimus su viršininku priima pavaldiniai, versle yra nesuprantamas dalykas”, – įsitikinusi G.Kabašinskienė.

Buvusi direktorė atmetė pavaldinės kaltinimus dėl to, kad jai, tarptautinio projekto įgyvendinimu besirūpinančios įstaigos vadovei, trūko žinių ir patirties. „Atvirkščiai, manau, kad viską labai gerai suvokiau. Turiu daug patirties dirbdama su biudžetiniais pinigais, tam buvo pasamdyta ir itin kvalifikuotų tarptautinio lygio ekspertų”, – pavaldinės kaltinimus atmetė G.Kabašinskienė.

Projektas nežlugs

Europoje svarbaus projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” vykdymu besirūpinanti įstaiga atsidūrė krizėje. Tačiau įstaigos darbuotojai tikina, kad tai nesutrukdys įgyvendinti nacionalinio masto projekto. „Aišku, kad krizė yra, bet ji ne tokia didelė, kad sugriautų projektą ar nulemtų jo likimą”, – LŽ pasakojo laikinai viešajai įstaigai vadovauti paskirta E.Bajorinienė.

Tuo, kad projekto įgyvendinimas neužstrigs, įsitikinusi ir iš įstaigos vykdomosios direktorės pareigų pasitraukusi R.Vanagaitė. „Nemanau, kad kas nors nukentės. Projektas jau sukurtas, numatytas renginių planas. Traukinys yra ant bėgių ir jau važiuoja”, – teigė R.Vanagaitė.

Viešoji įstaiga „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” be vadovybės liko mažiausiai mėnesiui. Artimiausiu metu Kultūros ministerija ketina skelbti konkursą įstaigos direktoriaus pareigoms.

Vilniui Europos kultūros sostinės statusas suteiktas prieš dvejus metus. Šiuo statusu 2009-aisiais mūsų sostinė dalysis su Austrijos Linco miestu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.