„ASK Riga” klubas – per žingsnį nuo čempionų titulo

Įtemptose ir nervingose ketvirtose Latvijos čempionato finalo rungtynėse pergalę šventė namuose žaidę Ramūno Butauto treniruojami Rygos „ASK Riga” krepšininkai, rezultatu 76:60 (14:12, 24:15, 13:15, 25:18) įveikę čempionų titulą ginantį „Ventspils” klubą ir serijoje iki 4 pergalių padidino pranašumą iki 3-1.

Dvikovą pradėjo du Stepono Babrausko taškai, o likus žaisti minutei iki kėlinuko pabaigos „ASK Riga” ekipai pavyko atitrūkti 14:8. Vis dėlto po pirmojo kėlinuko jie pirmavo 14:12. Antrajame ketvirtyje po Curtiso Millage tolimo metimo ekipas skyrė jau 10 taškų (35:25), o ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 11 taškų skirtumu (38:27).

Po didžiosios pertraukos R.Butauto auklėtiniai ir toliau kontroliavo žaidimo tempą, o likus žaisti dvi trečiojo kėlinuko minutes pirmavo 51:37. Vis dėlto ketvirtį 5 taškais be atsako užbaigė svečiai iš Ventspilio ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų (42:51). Ketvirtajame kėlinuke po Uvio Helmanio dvitaškio „ASK Riga” persvara sumažėjo iki 5 taškų (55:50), o vėliau skirtumą sumažino Justino Love tritaškis (62:57) ir Eddie Shannonas (63:58), tačiau sostinės krepšininkams pavyko laimėti sudėtingą dvikovos pabaigą, o vėliau ir susikrauti dviženklį pranašumą bei iškovoti trečiąją pergalę finalo serijoje.

Lietuviai „ASK Riga” klubui surinko 12 taškų. S.Babrauskas per 12 minučių pelnė 7 taškus (1/1, 1/3, 2/2), atkovojo 3 ir prarado vieną kamuolį bei 4 kartus prasižengė, o Martynas Andriukaitis per 11 minučių surinko 5 taškus (1/2, 1/3), atkovojo 3 ir prarado 1 kamuolį bei dusyk prasižengė.

„ASK Riga”: T.Braggsas 25 (6 atk.kam.), S.Valteris 17, S.Buškevicas 8, S.Babrauskas 7, C.Millage 6 (4 rez.perd.).

„Ventspils”: E.Shannonas ir A.Vairogas – po 11, A.Vitolas ir J.Love – po 9, N.Jeličius 8 (7 atk.kam.), U.Helmanis 6 (6 atk.kam.).

Penktosios finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos gegužės 18 dieną, penktadienį, Ventspilyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .