„Darom 2005”: pasidaryk pats sau festivalį

Šį penktadienį, rugpjūčio 5 d., 18.30 Širvintų apylinkes sudrebins daužomų tepalų statinių garsai – taip prasidės tarptautinis nekomercinis festivalis „Darom 2005”. Organizatoriai tikisi, jog prie oficialios programos prisijungs įvairūs gatvės kultūrų atstovai, renginiui suteiksiantys dar daugiau spalvų, o kiekvienas galės pasijusti „Darom” dalyviu – ne tik žiūrovu.

Jau 8 metus Vilniuje veikiančio „Green” klubo atstovai šiemet pirmą kartą rengia „pasidaryk pats” kultūros festivalį gamtoje prie Širvintos upės. Renginio organizatoriai nuo pat pradžių stengėsi viską, ką įmanoma, pasidaryti patys – pastatė tiltą per upę, sceną, lauko tualetus, išvedžiojo elektros instaliaciją, sukalė barą.
„Darom” dirbs ne samdyti žmonės, o savanoriai – „Green” klubo lankytojai ir draugai.

Muzika, kinas, futbolas, auskarų ir tatuiruočių lauko studijos, atlernatyvinės muzikos įrašai, drabužiai ir aksesuarai, ugnies žonglieriai, pantomima, gatvės meno parodos, lauko pirtis, maudynės upėje ir kitos pramogos laukia atvykusiųjų į „Darom 2005”.

Festivalyje pasirodys beveik 30 įvairiausių stilių (dub, punk, drum’n’bass, reggae, indie ir t.t.) atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Nyderlandų, Vokietijos ir Belgijos. Slėnio scenoje pasirodys gyvai grojančios grupės, o Klojimo – dydžėjai. Taip pat bus galima užsukti į Kino Tvartą, kur bus demonstruojami įvairūs alternatyviniai filmai.

Pirmą kartą Lietuvoje gros elektro-punk merginų duetas „Mass-kotki” iš Lenkijos, kabaretas iš Belgijos „Les Iistes” koncertuos po turo Kinijoje, jau antrą kartą Lietuvoje skambės mąsli „Togetha Brotha Soundsystem” iš Olandijos dub muzika, pasirodys ir Latvijos ska scenos veteranai „Voiceks voiska”, įdomiausios pastarojo laiko Lietuvos elektroninės muzikos grupės „Dublicate” ir „Fuserdmarc”. Specialią a.a. radijo stoties „Ultra Vires” laidos „Indie ir trance muzika” atminimo programą ruošia jos buvęs vedėjas Vaidas Jasinskas. DJ Kone iš Latvijos ir jau minėti „Togetha Brotha Soundsystem” renginyje pasirodys po du kartus, olandai dar pasirodys ir baigiamajame festivalio vakarėlyje Vilniaus bare „Balti Drambliai” sekmadienį.

„Darom 2005” biudžetas – asmeninės organizatorių santaupos, todėl jie tikisi lankytojų sąmoningumo. „Renginiai daromi ne iš oro, – sako jie:
„Visada yra kažkokios sąnaudos ir išlaidos. Norime aiškiai pasakyti, kur pateks tie 15 litų: atlikėjų honorarai, šimtai metrų įvairių kabelių, varžtų, vinių, aparatūros ir generatorių nuoma ir pan. Mums priimtinesnis yra ne pirkėjo-pardavėjo santykis, o kai chebra susimeta ant tūso. Kiekvienas litas šokdins ir linksmins „Darom” dalyvius.”

„Pasidaryk pats” kultūros festivalis „Darom 2005” vyks šį savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Renginiai su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.